Polacy pewni swego. Dziś gramy w Krakowie z Macedonią

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-01-17 09:01 | Zmodyfikowano: 2016-01-17 09:01
A|A|A

fot. Facebook

W pierwszym spotkaniu turnieju Macedończycy przegrali z Francuzami różnicą siedmiu bramek, chociaż przez większość meczu utrzymywali z rywalami kontakt. - Widziałem kawałek tego meczu. Do 50. minuty walczyli z Francuzami jak równy z równym - powiedział Piotr Masłowski.

Gwiazdą dzisiejszych rywali biało-czerwonych jest Kirył Łazarow. 35-letni zawodnik to siła napędowa i lider reprezentacji od lat. Zawsze bierze ciężar gry na swoje barki, rzuca kilkanaście bramek. - Łazarow wszystko nakręca. Tak było między innymi w meczu z Francją, gdzie wykreował kilka sytuacji dla innych. Nie można mówić, że Macedonia to tylko Łazarow. Ten zespół w pojedynku z Trójkolorowymi pokazał się z dobrej strony - dodał Masłowski.

Podopieczni Michaela Bieglera na popołudniowym treningu stawili się wczoraj w 21-osobowym składzie. Z zespołem ćwiczyli także zawodnicy, którzy nie zmieścili się w wąskiej kadrze na Euro 2016: Robert Orzechowski, Maciej Gębala, Marcin Wichary, Piotr Masłowski i Andrzej Rojewski. Żaden z naszych reprezentantów nie narzeka na problemy zdrowotne. Biegler w spotkaniu z Macedonią będzie mógł skorzystać ze wszystkich zgłoszonych do turnieju zawodników. Dziś biało-czerwoni w południe odbędą kolejny trening.

Sędziami meczu reprezentacji Polski z Macedonią będzie para Lars Geipel i Marcus Helbig. Niemcy jeszcze nigdy nie sędziowali spotkania, w którym grała kadra naszych seniorów. Geipel i Helbig tylko raz byli rozjemcami meczu biało-czerwonych. Starcie zostało jednak rozegrane w ramach juniorskich mistrzostw świata i odbyło się jedenaście lat temu. Wtedy Polacy zremisowali z Francuzami 21:21.

Wizyta w Krakowie nie będzie jednak dla niemieckiej pary pierwszą w naszym kraju. Dwa lata temu sędziowali bowiem spotkanie Vive Tauronu Kielce z Pick Szeged. Polska ekipa wygrała tamto starcie 37:32.

Plan dzisiejszych meczów ME:

Grupa A, Kraków:

Serbia - Francja - godz. 18:15
Macedonia - Polska - godz. 20:30

Grupa B, Katowice:

Białoruś - Islandia - godz. 16:00
Norwegia - Chorwacja - godz, 18:15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama