Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura 

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-01-25 08:40 | Zmodyfikowano: 2016-01-25 08:40
A|A|A

Zaczęliśmy od naszych nagród. W kategorii Sztuki Wizualne nominowani byli Centrum Kultury Zamek Wrocław-Leśnica, Galeria Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu, Marian Misiak oraz Michał Bieniek do którego powędrowała statuetka. "Za kuratorską sztukę tworzenia wystaw istotnych i atrakcyjnych dla współczesnego odbiorcy, czego dowodem w 2015 roku były wystawy: "Niemcy nie przyszli", 13. Survival, "Disposession"".

Cz. 1 

Cz. 2 

Więcej o nagrodzie dla Michała Bieńka: TUTAJ


W Muzeum Architektury rozpoczyna się "Made In Europe" wyjątkowa opowieść o ostatnich 25 latach europejskiej architektury. Wystawa podsumowuje historię nagrody Mies van der Rohe Award, najważniejszego wyróżnienia Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej. Opowiadają o niej Marta Czyż i Michał Duda.

Strona www.ma.wroc.pl i FB wydarzenia: TUTAJ

 


Do Emocji nominowane było także Centrum Kultury Zamek. Nagrodę odebrał co prawda Michał Bieniek ale z Elżbietą Lenczyk, dyrektorką Leśnickiego centrum kultury, mieliśmy okazje porozmawiać nie tylko o nowej wystawie Edwarda Dwurnika.

Strona www.zamek.wroclaw.pl i fb wydarzenia: TUTAJ


"Wystawa prac Poli Dwurnik „Piosenka o lekarzu i inne rysunki”, odbywająca się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rysunku Think Tank lab Triennale, przypomina niecodzienną antologię rysunku, ukazującą ten gatunek w rozmaitych odsłonach i konfiguracjach". O gwaszach, akwarelach i grafikach, ale też o ploppach i podróżowaniu opowiadały artystka Pola Dwurnik i kuratorka Anna Borowiec.

Strona muzeumwspolczesne.pl i fb wystawy: TUTAJ 


Na koniec porozmawialiśmy o jednego z największych rzeźbiarzy na świecie. "Eduardo Chillida to bez wątpienia, mistrz formy, kreacji, eksperymentowania z materiałami oraz wybitny teoretyk sztuki i znawca życia" mówi kuratorka wystawy Inés R. Artola.

Strona www.bwa.wroc.pl i fb ekspozycji: TUTAJ


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie www.radiowroclawkultura.pl

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA
Reklama