Tragedia na chrzcinach w Świdnicy. Nie żyje 2-miesięczne dziecko

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-01-25 07:43 | Zmodyfikowano: 2016-01-25 07:45
A|A|A

archiwum radiowroclaw.pl

Świdnicka policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny śmierci 2-miesięcznego dziecka. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Pogotowie do jednego z mieszkań zostało wezwane około 20:00. Dziecko nie oddychało, nie pomogły próby reanimacji. Jak ustalono w tym mieszkaniu odbywała się impreza z okazji chrztu dziecka. Gości już nie było, jednak rodzice byli kompletnie pijani. Matka miała ponad 2, a ojciec ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Przyczynę śmierci poznamy po sekcji zwłok - mówi rzeczniczka świdnickiej prokuratury, Ewa Ścierzyńska:

Około godziny 17:00 dziecko zostało nakarmione i odłożone na wersalkę przez babcię. Potem rodzice zauważyli, że nie oddycha. Pierwszą próbę reanimacji podjął ojciec.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Znafca
2016-01-28 11:47:34
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pan Wyszowski jak pisał ten artykuł też był kompletnie pijany...
~mmm
2016-01-26 10:46:52
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 1
Drogi 'redaktorze' Michał Wyszowski, a jak to jest być niekompletnie pijanym? Przeczytaj jeszcze raz swój 'artykuł'.
~mmm
2016-01-26 10:44:13
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ludzie, ogarnijcie się z tymi komentarzami! Co ma śmierć dziecka do tego, że rodzice wypili? Czy dziecko wypadło przez okno, czy "wyślizgnęło się z kocyka", czy wyszło niezauważone z domu? Dziecko miało zapewnioną opiekę i nawet było reanimowane przez rodziców, zdarzyła się tragedia a wy rzucacie osądami, co jeden to lepszy sędzia.
~liza
2016-01-26 00:22:53
z adresu IP: (37.201.xxx.xxx)
Ocena: 0
śmierć łóżeczkowa albo zachłyśnięcie ???? najczęstsze przyczyny... współczuję rodzicom :(
~Ola
2016-01-25 21:15:25
z adresu IP: (95.150.xxx.xxx)
Ocena: 0
To straszne jak rodzice moga pic majac pod opieka tak male dziecko, ono jest tak bezbronne I zalezne od nas w kazdej sytuacji. Nie mam litosci dla tych kturzy opiekuja sie dziecmi pod wplywem alkoholu.
~o_Onufry
2016-01-25 20:38:46
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Albo tego diabla nieskutecznie wypędzili np. na skutek fałszywej wody święconej i świętokradczych intencji albo podlali mu do buteleczki z mlekiem co by było cicho i szybko zasnął.
~Anka
2016-01-25 20:01:24
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 3
U mnie w domu pili rodzice i nic złego się nigdy nie stało. A co niby podczas imienin może się stać?
~gocha
2016-01-25 18:55:19
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -1
Mam 4 dzieci,3 już dorosłych.Zawsze priorytetem było dla mnie bezpieczeństwo.Nigdy nie pozwoliłabym, aby w domu nie było osoby,która ,w razie czego,choroby,wypadku,zajęłaby się dzieckiem czy zawiozła do lekarza.Tragedia!Gdyby to byli dobrzy rodzice,na pewno zauważyliby, że coś jest nie tak.
~karcia92
2016-01-25 18:50:30
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dokładnie jak by rodzice byli trzeźwi to może do tej tragedii by nie doszło ..bo bardziej by się tym dzieckiem zajeli ...i na pewno poniosą konsekwencje
~Sowa i przyjaciele
2016-01-25 16:51:56
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 2
Poprawne - europejskie społeczeństwo - wymiotować się chce. Jacy tu wszyscy poprawni, jak walczą z nałogami, alkoholizmem, jaka troska o dzieci. Tylko co roku na ulicach polskich miast zamarza 400 bezdomnych. Co roku - taka polska hipokryzja.
~Tomek
2016-01-25 16:49:44
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 2
Moi rodzice pili i nic złego się nie stało. Powiem więcej wasi rodzice też pili na imieninach i prywatkach i też nic złego się nie stało. Co bo unia tak kazała to ja mam się na chrzcinach nie bawić. Przyczyna śmierci tego dziecka jest zapewne zupełnie inna.
~gosia
2016-01-25 13:50:57
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 0
O jejku straszna tragedia. Widać dziecko nie było pozostawione same sobie bo babcia je nakarmiła ....szkoda rodziców. Racja że jeden rodzic powinien być trzeźwy,no przynajmniej taki aby mógł świadomie zajmować się dzieckiem
~007
2016-01-25 11:55:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przykra sprawa.... Ale moim zdaniem jak juz rodzice chcą pić alkohol to jeden z rodziców powinien być trzeźwy żeby kontrolować całą sytuację.
~HmmM
2016-01-25 11:36:17
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
mając pod opieką 2-miesięcznego wcześniaka po prostu się nie piję nie ma w tym dużej filozofii
~halszka
2016-01-25 10:29:10
z adresu IP: (109.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Współczuję [*] Może to śmierć łóżeczkowa albo nie odbiło się po zjedzeniu, dziecko ulało... Tragedia mogło się zdarzyć zawsze. Opieka nad dzieckiem zwłaszcza tak małym to wielka odpowiedzialność.
~Ewa
2016-01-25 10:22:19
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakby rodzice nie byli pijani, to może by bardziej zajęli się dzieckiem , albo szybciej by zauważyli, że coś się dzieje, a tak wiadomo : percepcja po wódce jest zupełnie inna, dlatego nie można wsiadać do auta itp
~kolo
2016-01-25 09:50:28
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -3
Od zawsze taka jest nasza tradycja prawdziwego polskiego katolika - patrioty. Bez oblania chrztu nie ma tradycyjnych katolickich chrzcin w Polsce.
~przemko
2016-01-25 09:04:50
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: -2
Od kiedy na chrzcinach sie k.. Chleje? Szkoda dzieciaczka ale rodzicow wcale.
~basia
2016-01-25 08:50:46
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 2
o Boże, straszna tragedia, współczuję rodzicom [*]