Atrakcyjne grunty na sprzedaż we Wrocławiu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-25 13:48 | Zmodyfikowano: 2016-01-25 13:48
A|A|A

W 2016 roku zapowiada się spory ruch na wrocławskim rynku nieruchomości. Stolica Dolnego Śląska wciąż może zaoferować atrakcyjne działki na sprzedaż. Sporo ciekawych propozycji znajduje się w zasobie wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Przedstawiamy te, które najpewniej wzbudzą najwięcej emocji wśród kupujących. Wszystko dlatego, że to ziemia w najciekawszych miejscach we Wrocławiu, które doceniają inwestorzy.

Stabłowice

ANR będzie szukał chętnego za zakup działek niedaleko ul. Kosmonautów, na osiedlu Stabłowice. To kilka atrakcyjnych parceli, na których można wybudować osiedla mieszkaniowe. To coraz popularniejsze do życia miejsce we Wrocławiu. Cena za grunt nie została jeszcze ustalona. Ale wiadomo, że przetarg powinien zostać ogłoszony po wakacjach.

Żerniki

Na tym osiedlu na sprzedaż wystawionych jest blisko 118 hektarów ziemi. Teren przeznaczony jest pod różne usługi, w mniejszej części pod tereny mieszkaniowe i zieleń. Cena nie została jeszcze ustalona. Przetargu można spodziewać się już na wiosnę.

Żerniki wyróżniają się spokojem i ciszą, ale też świetnym połączeniem z centrum, jak i lotniskiem i autostradą.

Leśnica

Osiedle domków jednorodzinnych może powstać w okolicy ulicy Dolnobrzeskiej w Leśnicy. Atutem tej działki jest na pewno spokojna okolica. W sąsiedztwie znajduje się zieleń i kameralne osiedla. Przetarg: wiosną tego roku.

ANR ma też na sprzedaż działki o łącznej powierzchni 16 hektarów, które leżą tuż obok linii kolejowej. Tam można wybudować osiedla jednorodzinne. Przetarg odbędzie się jesienią.

Marszowice

Prawie 7 milionów złotych będzie kosztować ziemia w Marszowicach. To peryferie naszego miasta. Oferowane działki leżą w północno – zachodniej części Wrocławia. Sąsiadują z lasem oraz z istniejącym już osiedlem, które – to ciekawostka – zamieszkuje wiele znanych wrocławskich osobistości.

Wojszyce

Przy ul. Smardzowskiej, do sprzedaży wystawione będą kolejne grunty. To w sumie kilka działek, które również można przeznaczyć na zabudowę mieszkaniową. Przetarg w połowie tego roku.

W tym roku można się też spodziewać przetargów na trzy kolejne działki z Wojszyc. Parcele znajdują się w okolicy ul. Gałczyńskiego. Tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę osiedla domów wielorodzinnych.

Wojszyce, jak i sąsiednie Jagodno, to w ostatnich latach cel wielu rodzin, które postanowiły zamieszkać w tej części Wrocławia. Blisko stąd do centrum miasta, ale też łatwo dostać się na autostradę – a z niej na lotnisko czy do centrum handlowego w Bielanach Wrocławskich. Dlatego też ten rejon miasta cieszy się sporą popularnością wśród deweloperów.

Oporów

Ciekawą propozycją są również działki na Oporowie. Nieruchomość przylega do ulicy ks. Jana Dzierżonia. Na Oporowie mogą powstać osiedla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Planowany termin sprzedaży: II kwartał tego roku.

Niedaleko, bo przy ul. Kwiatkowskiego, na sprzedaż wystawiona będzie ziemia, na której można wybudować biura i zakłady produkcyjne. Przetarg na 0,3 hektara tej nieruchomości zaplanowano na jesień tego roku. Okolice ul. Kwiatkowskiego to świetne miejsce na biznes.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama