Piłkarski Śląsk Wrocław rusza w trasę...

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-01-25 20:30 | Zmodyfikowano: 2016-01-25 20:31
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Pierwsze spotkanie z cyklu "Śląsk Wrocław rusza w trasę" odbyło się w Szkole Podstawowej im.Tadeusza Mazowieckiego w Tyńcu Małym. Na sali zebrało się ponad 150 dzieciaków z klas od 1 do 6. Na początku dzieci nauczyły się kilku piosenek znanych z trybun Stadionu Wrocław. Następnie na sali pojawiła się wrocławska delegacja witana śpiewem i brawami.

W skład ekipy weszli m.in. Krzysztof Ostrowski, Kamil Biliński, Andras Gosztonyi, zawodnik Akademii Piłkarskiej Wiktor Benedyktowicz, trener przygotowania motorycznego Michał Polczyk, vice prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych a od niedawna pracownik Śląska Michał Fitas. Dzieci jak zwykle przy takich okazjach miały mnóstwo ciekawych – i czasem bardzo zabawnych pytań.

Krzysztof Ostrowski opowiadał o zakończonym niedawno obozie podkreślając, że zawodnicy bardzo ciężko na nim pracowali. Z kolei Kamil Biliński odpowiadał na pytanie o swój bujny zarost.  Andras wspominał, że obóz był naprawdę wyczerpujący. O szczegółach zgrupowania opowiadał fachowym językiem trener Michał Polczyk. Gorące brawa od widowni zebrał najmłodszy, zaledwie 10 letni zawodnik Wiktor Benedyktowicz występujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Śląska. On z kolei marzy o tym, by kiedyś zagrać na Stadionie Wrocław w barwach wrocławskiej drużyny. Warto podkreślic, że Wiktor dzielnie radził sobie z mikrofonem niewiele ustępując starszym kolegom z klubu. Michał Fitas zapraszał serdecznie na mecz z Wisłą opowiadając przy okazji o swojej przygodzie ze Śląskiem.

Po części oficjalnej wszystkie dzieci otrzymały od wrocławskiej delegacji pamiątkowe zdjęcia z autografami i plakaty. Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna a nasi zawodnicy razem z dziećmi zaśpiewali piosenkę "Hej Śląsk".

- "Śląsk Wrocław rusza w trasę" to element nowej kampanii marketingowej naszego klubu. Akcja ma charakter długoterminowy i ma na celu dotarcie do najmłodszych potencjalnych fanów naszej drużyny. Wracamy do tego, co kiedyś świetnie zaowocowało powstaniem zorganizowanej sieci Fan Clubów i nawiązaniem współpracy z samorządami. Taka praca u podstaw – której w ostatnim okresie niestety zabrakło – powinna w perspektywie czasu znacząco wpłynąć na frekwencję podczas meczów Śląska rozgrywanych na Stadionie Wrocław" - powiedział prezes wrocławskiego klubu Paweł Żelem.

Wszystkie chętne od udziału w kampanii szkoły i instytucje prosimy o kontakt mailowy pod adres: spotkania@slaskwroclaw.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama