Armia się szkoli. Na 60 tonowych czołgach (GALERIA)

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-01-29 12:35 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 12:06
A|A|A

11LDKPanc

We wtorek 26 stycznia br. żołnierze wyjechali z koszar i drogą Mazura przemieścili się na żagański poligon Karliki. Przez trzy kolejne dni żołnierze w dzień i w nocy realizowali wszechstronne i intensywne szkolenie.

Fot. 11LDKPanc

Żołnierze testowali nowe czołgi, które w ich ręce trafiły na początku 2014 roku. Niemiecki czołg podstawowy Leopard 2A5, to jedna z najnowocześniejszych konstrukcji tego typu na świecie. Posiada opancerzenie wieży w kształcie klina, zmodernizowany pancerz kadłuba, a także ulepszone termowizyjne przyrządy celownicze, dalmierze laserowe, elektryczne mechanizmy sterowania i naprowadzania. Przy masie bojowej 60 ton rozwija prędkość 68 km/h. Mierzy 3 m wysokości, 3,76 m szerokości i 9,67 m długości.

Fot. 11LDKPanc

Pierwszym etapem były zajęcia na strzelnicy, gdzie czołgiści wykonywali złożone strzelanie sytuacyjne z karabinu sprzężonego oraz przeciwlotniczego, w dzień i w nocy. Następne dwa dni przeznaczono na
realizację szkolenia taktycznego, podczas którego doskonalono działanie kompanii w rejonie ześrodkowania, jak również działanie taktyczne kompanii w natarciu i obronie.

Fot. 11LDKPanc

"Poprzez taką formę zajęć żołnierze realnie doskonalą się we wspólnym działaniu jako załoga oraz pluton, tak aby finalnie kompania stanowiła jeden zgrany organizm. Dzięki ciągłym trzydniowym zajęciom, żołnierze wszechstronnie szkolą się w przygotowaniu i zabezpieczeniu rejonu, również w warunkach nocnych. Ponadto realnie uczą się rozwiązywać drobne problemy związane z kilkudniowym pobytem w polu, gdzie czołg staje się ich drugim domem" - powiedział po zakończonych zajęciach dowódca 2. kompanii czołgów, porucznik Bartosz Żołyński.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama