Pewna wygrana Ślęzy w ćwierćfinale Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-29 20:15 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 20:16

Ślęza miała problemy tylko w pierwszej kwarcie. Wrocławianki wygrały ją zaledwie trzema punktami – 18:15. W drugiej kwarcie obie drużyny rzuciły tyle punktów… ile Ślęza w poprzedniej odsłonie. Kiedy na 6 minut przed przerwą za dwa w szybkim ataku trafiła Magdalena Kruszyńska, to AZS niespodziewanie prowadził 21:20. Do końca pierwszej połowy punktowała już jednak tylko Ślęza i wrocławianki schodziły do szatni z korzystnymi wynikiem 30:21.

Druga połowa była już bez historii, szczególnie, że po trzeciej kwarcie przewaga dolnośląskiej drużyny wynosiła aż 26 punktów. Przy takiej różnicy klas ciężko mówić o kluczach do sukcesu, ale warto zaznaczyć, że wrocławianki dobrze rzucały za trzy. Trafiły 8 z 20 rzutów zza łuku.

Ślęza Wrocław – AZS Uniwersytet Wrocławski 73:42 (18:15, 12:6, 28:11, 15:10)

Punkty dla Ślęzy: Kastanek 18, Sulciute 11, Shegog 10, Czarnecka 9, Leciejewska 7, Krężel 6, Śnieżek 4, Linkeviciene 4, Zoll 4

Punkty dla AZS-u: Kruszyńska 17, Poboży 12, Sobczyńska 7, Bieniek 4, Panufnik 2