Ustaw Ligę z Radiem Wrocław i wygraj wywiad na naszej antenie!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-10 21:40 | Zmodyfikowano: 2016-02-10 21:40
A|A|A

Do startu ligi odliczamy już tylko godziny. W piątek o 18.00 Ruch Chorzów meczem z Zagłębiem Lubin oficjalnie rozpocznie piłkarską wiosnę. Tego samego dnia o 20.30 Śląsk Wrocław podejmie Wisłę Kraków. Emocje nie kończą się jednak na murawie. Ich początek znajdziecie w swoich wirtualnych gabinetach przy tworzeniu wymarzonego zespołu.

ZAGRAJ W USTAW LIGĘ Z RADIEM WROCŁAW [Kod do ligi: 322885043]

Nagrodą dla zwycięzcy naszej ligi jest wizyta w Radiu Wrocław połączona z wywiadem podczas audycji sportowej. Będziecie mogli zobaczyć jak pracujemy, ale też przede wszystkim podzielić się ze słuchaczami swoim sukcesem w Ustaw Ligę.

W lidze rywalizujecie nie tylko przeciwko innym fanom Ekstraklasy, ale również z nami. Naszą redakcję reprezentuje Bartosz Tomczak.

Ważne: Wszystkich graczy poprosimy o wysłanie wiadomości na [email protected] w temacie wpisujecie Ustaw Ligę i swój nick w grze. W treści wiadomości podajcie imię i nazwisko. Będzie nam to potrzebne przy zaproszeniu Was do studia po sezonie.

JAK GRAĆ W USTAW LIGĘ?

Zaprawieni w bojach managerowie doskonale znają zasady rozgrywki, ale czekamy także na tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił w wirtualnej rzeczywistości. Dla nowicjuszy przygotowaliśmy zasady w pigułce.

JAK WEJŚĆ DO GRY?

Gramy w Ustaw Ligę. To rodzaj ligi fantasy stworzony przez Weszło. Żeby wejść do gry wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail lub też Facebooka na tej stronie:

Potem tworzycie swój zespół i dołączacie do ligi Radia Wrocław (wpisujecie kod: 322885043) wybierając wcześniej odpowiedni panel po prawej stronie). Najpierw stwórzcie jednak klubowe barwy, nazwę zespołu i przede wszystkim wybierzcie zawodników.

JAK TWORZYMY SKŁAD?

Do wydania jest 30 wirtualnych milionów. To maksymalna kwota jaką możecie przeznaczyć na łącznie 15 zawodników. W składzie musicie mieć:

  • Dwóch bramkarzy
  • Pięciu obrońców
  • Pięciu pomocników
  • Trzech napastnikówGłówna zasada poza nieprzekroczeniem budżetu to – maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu.


Przykład:

  • Możecie kupić np. ze Śląska: Piotra Celebana, Mariusza Pawełka i Kamila Bilińskiego, ale nie możecie już dołożyć do nich kolejnego gracza wrocławskiej drużyny. Żeby to zrobić należy sprzedać któregoś z nich

Ustawić jedenastkę możecie według następujących formacji:

ZMIANY W SKŁADZIE

W każdej chwili możecie zmienić swój skład, kupując i sprzedając piłkarzy. Przed startem rundy wiosennej (do piątku do 17.45) możecie robić to dowolną ilość razy. Zasady zmieniają się już po starcie rozgrywki.

Kiedy liga gra, zmian możecie dokonywać co kolejkę (najpóźniej na 15 minut przed pierwszym meczem kolejki). Dwie roszady są darmowe. Jeśli jednak chcecie po kolejce sprzedać więcej niż dwóch piłkarzy wtedy dostaniecie ujemne punkty.

JAK WYGLĄDA PUNKTACJA?

Pełną listę rzeczy za które dostajecie punkty znajdziecie tutaj. W podpunkcie 9. Punktacja.

W skrócie – liczą się nie tylko bramki i asysty. Doceniane są także kluczowe podania, czyste konto, zwycięstwo w meczu i indywidualna postawa oceniana przez dziennikarzy i kibiców.

Najważniejszą rzeczą powinno się jednak okazać odpowiednie wybranie kapitana. To piłkarz, któremu w danej kolejce punkty naliczą się podwójnie. Często właśnie ten element potrafi zadecydować o końcowym triumfie.

SPONSORZY W USTAW LIGĘ

Gra typu Fantasy pozwalają powiększyć budżet dzięki sponsorom. Opinie są podzielone, ale biorąc pod uwagę, że część z Was, gra też w innych ligach nie możemy Wam zabronić sięgania po dodatkowe środki w budowie drużyny. Postaramy się jednak nagrodzić także najlepszego gracza, który nie korzystał ze sponsorskich wzmocnień

JAK DŁUGO GRAMY W USTAW LIGĘ?

Rywalizacja trwa od najbliższego piątku (22 kolejka) do końca sezonu (37 kolejka)

Redakcję Radia Wrocław w Ustaw  Ligę reprezentuje Bartosz Tomczak

„Jestem świetnym managerem i zawsze mam najlepszy skład, tyle, że.. gdzieś tak od 5 kolejki. Wtedy stawka zazwyczaj mi odjeżdża i muszę zadowolić się walką o drugą dziesiątkę i przeklinać swoje słabe wybory w początkowych kolejkach.

Mój wstępny skład możecie zobaczyć poniżej. Do rozpoczęcia zmagań pewnie jeszcze kilkukrotnie ulegnie zmianie. Zawsze przed startem kolejki będę dla Was sprawdzał kogo warto kupić, a po ligowej serii podsumuje kto spisał się najlepiej. W ligi fantasy gram już od kilku sezonów, ale nie ukrywam, że liczę, że ten będzie najciekawszy.

Po zakończeniu rozgrywek najlepszy z Was przyjedzie do Radia Wrocław, żeby opowiedzieć o swoim sukcesie. Dodatkowo pokażemy Wam zakamarki radia i oczywiście będzie mogli uczestniczyć w realizowanym przez nas programie na żywo”.

W razie pytań jestem do waszej dyspozycji na Twitterze (@BartekTomczak) lub pod adresem [email protected]

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama