TOP5 dolnośląskich zamków - finał GŁOSUJCIE)

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-02-26 15:45 | Zmodyfikowano: 2016-02-26 15:45
A|A|A

Głosowanie potrwa do soboty 27 lutego do godziny 10:30.

Ten plebiscyt już się zakończył
  • Grodziec
    Grodziec
    Autor: Krzysztof Lewandowski

    Głosów: 1152

    Średnia ocena: 4.3

  • Grodno
    Grodno
    Fot. Emilian Pałyga

    Głosów: 644

    Średnia ocena: 3.6

  • Książ
    Książ
    Fot. Krzysztof Trefon

    Głosów: 824

    Średnia ocena: 3.5

  • Chojnik
    Chojnik
    Fot. Jojo at the Polish Wikipedia project

    Głosów: 506

    Średnia ocena: 3.1

  • Bolków
    Bolków
    Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Bolkowie

    Głosów: 495

    Średnia ocena: 3

   Książ  

Zamek Książ to jeden z symboli Dolnego Śląska. To właściwie nie zamek tylko cały zespół, na który składają się także park, budynki bramne, gospodarcze, tarasy, stadnina itd. Dom legendarnej księżnej Daisy oraz rodziny Hochbergów. Od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. W ubiegłym roku Książ odwiedziło ponad trzysta tysięcy osób, która przyciąga także wojenna historia tego miejsca.

Chojnik 

Zamek Chojnik, nigdy nie został zdobyty. To i nie dziwne bo znajduje się na granitowym wzgórzu, nad urwiskiem i wejść tam jest trudno, a co dopiero zdobywać. Inną ciekawostką zamku jest to, że nigdy nie było tam studni, a wodę trzeba było gromadzić w cysternach z deszczówki. 

Bolków

Zamek Bolków góruje nad miastem, które kiedyś należało po prostu do pana tej warowni. Widoczna z każdej właściwie strony Bolkowa warownia jest potężna. Znana jest z wieży w kształcie łzy, która miała opierać się wiatrom i ostrzałowi.

Grodno 

Grodno to jeden z najbardziej malowniczych zamków na Śląsku. Zbudowany został na szczycie wzgórza Choina (ok. 450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich nad doliną Bystrzycy Świdnickiej. Pierwszy zachowany dokument dotyczący zamku pochodzi z 1315 roku. Potem wiele razy zmieniał on swoich właścicieli, był przebudowywany, niszczony, gromadził tajemnice i legendy. Od kilku lat opiekuje się nim gmina Walim, która uczyniła z Grodna jedną ze swoich największych atrakcji turystycznych.

Grodziec 

"Przyłbice i kaptury", "Wiedźmin", "Fanny Hill", "Kwiat Diabła", "Taras Bulba"- to tylko nieliczne filmy fabularne z długiej listy nakręconych na Zamku Grodziec. Do tego należy doliczyć wiele produkcji telewizyjnych: Szwedzi i Rosjanie kręcili tu programy typu "reality show". No i przede wszystkim imprezy - od inscenizacji organizowanych przez fanów "Wiedźmina" po międzynarodowe turnieje rycerskie. Co roku przez bramę zamkową przechodzi około 50 tysięcy zwiedzających.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~meta
2016-03-06 20:12:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dużo zdrowia , zwłaszcza teraz dla Kasztelana. Wracaj do nas szybciutko, czekamy tu na CIEBIE.
~Tala
2016-02-29 21:00:08
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zamek Grodziec
~Play
2016-02-27 20:51:14
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z pieniędzy Zamku Grodzieć Finansowana jest Wieś Czaple wstyd Panie Kasztelanie!!!
~MARII
2016-02-27 10:22:54
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
GŁOSUJE NA GRODZIEC ;)
~Karolka
2016-02-27 00:42:10
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 13
Zdecydowanie Grodziec
~MARII
2016-02-26 21:46:21
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 9
NIE MA JAK TO GRODZIEC !!!
~Frutek
2016-02-26 18:27:14
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tylko Uciechowy Grodziec !! :)))
~Zefiryna
2016-02-26 13:56:50
z adresu IP: (93.89.xxx.xxx)
Ocena: 6
Widok Zamku towarzyszył mi od dzieciństwa.Z okien mojego rodzinnego domu przepiękny widok na wzgórze.Dziś już tam nie mieszkam ,ale ten obrazek pozostał w moich wspomnieniach.Teraz kiedy odwiedzam Grodziec,jadąc z dalekiej trasy,widzę wyłaniające się wzgórze Zamku,to znak że jestem już blisko.
~bywam
2016-02-26 10:59:51
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
Nie ważne piękne wystroje , bogactwo . Liczy się atmosfera , którą można zauważyć będąc na zamku Grodziec. Dziękuję wam wszystkim , którzy ją tworzycie ,a zwłaszcza Kasztelanowi Zenonowi Bernackiemu. Cudownie jest spędzać tam wolne chwile i pojeść co nieco z zamkowej kuchni.
~JaWiemKto
2016-02-26 10:25:50
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 7
Filmy dokumentalne i nie tylko są ciekawą atrakcją, jak i organizowane imprezy sportowe czy okolicznościowe. Esencją miejsca są ludzie, którzy od lat dokładają swych starań, coby nam się dobrze działo na zamku - zarządcy i pracownicy/e, którzy już po pierwszym dniu stają się kimś więcej. My sami, skroniowi podróżnicy średniowiecza dodajemy ino smaczków, różnej kategorii. ;) darmowych dla odwiedzających naszymi różnorodnymi personami. :D Uwielbiamy spędzać wolne dni, i nie tylko, na najklimatyczniejszym zamku Grodziec. :] Napitki mamy swoje, bez stresu. ;)
~Beata
2016-02-25 20:47:47
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: -4
Perełka regionu- Grodziec????????
~Honorata
2016-02-25 20:42:48
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: -6
Grodziec najpiękniejszym zamkiem????
~MARII
2016-02-25 18:40:51
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 14
GŁOSUJE NA GRODZIEC
~Renata
2016-02-25 17:23:54
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 18
Grodziec. Warto zobaczyć
~Natala
2016-02-25 10:53:25
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja wole Książ. Tajemnice, piękno, przyroda z parkiem. Tajemnice z czasów wojennych, podziemi. Różne style architektury. Jest tam romantycznie i w ogole super.
~Zamek Książ
2016-02-25 09:15:03
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -8
Najładniejszy zamek na Dolnyn Śląsku oraz cały kompleks zamkowy Zamek Książ to perełka naszego regionu.
~ggo
2016-02-25 08:18:16
z adresu IP: (79.187.xxx.xxx)
Ocena: 19
Głosuję na Grodziec!
~Alusia
2016-02-24 22:34:28
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Zamku Książ nie trzeba już reklamować, on i tak się sam reklamuje, ale trzeba przyznać ,ze robi wrażenie
~fanka
2016-02-24 21:19:06
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 10
do mk512 Panie Marku spotkania sa co weekend jak tylko ktoś chce, tylko trzeba przyjechać
~pado
2016-02-24 13:07:54
z adresu IP: (213.241.xxx.xxx)
Ocena: 7
A gdzie Zamek Czocha?
~wrocławianin
2016-02-24 12:49:58
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wszystkie te obiekty są przepiękne, atrakcyjne turystycznie, tajemnicze i jedyne w swoim rodzaju. Bez wątpienia wszystkie pracują na atrakcyjność całego regionu Dolnego Śląska. Moim zdaniem nr 1 to ZAMEK GRODNO :) - obiekt nie do końca odkryty, skrywający niejedną tajemnicę.
~mk5112
2016-02-24 11:38:28
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -3
Dot.Grodżca.Sympatyczny Panie Kasztelanie! Musi powstać projekt naprawy wieży zbrojowni.Kamyczki z wieży zniszczą piękne daszki poniżej.Nie daj Boże ludzi,dzieci,samochody na dziedzińcu. Naprawa choćby tylko zewnętrzna, przysporzy zamkowi następnych,wspaniałych pomieszczeń(choćby noclegowych).Wspaniały, ciepły i romantyczny klimat, który Pan tworzy na zamku powoduje,że ma on wielką rzeszę przyjaciół zamku.Może by ich kiedyś zebrać, zaprosić na zamkowej stronie? W jakiś wekend w lecie? To są przecież ludzie,którzy kochają ten zamek. pozdrawiam marek
~ayyrtr
2016-02-23 18:37:56
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
jest więcej Radomierzyce nawet te wiejskie są niczego sobie
~Bella
2016-02-23 08:01:47
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 29
oczywiście, że Grodziec !!!!!!!!!!!
~Ala
2016-02-23 07:21:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 18
Zgadzam się, dużo jest pięknych zamków tylko atmosfery brak.Grodziec to niezapomniane miejsce i to niebo z gwiazdami nocą. Pięknie wygląda, ach super powspominać. A ludzie cudowni i otwarci.Czas tam wrócić.
~Michał Banaś
2016-02-23 07:15:07
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -16
Tylko Książ!
~dejv
2016-02-22 23:37:04
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ciekawe, głosowanie na dolnośląskie zamki wśród których brak Zamku Czocha? Nieźle, pozdrawiam ????
~Gość.
2016-02-22 16:07:39
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 26
Grodziec i tylko Grodziec :)
~olo999
2016-02-22 13:52:43
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -13
..na zamek w łagów lubuski lub zamek w Niemczech w miejscowości Norymberga
~BOLEK
2016-02-22 09:07:13
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 8
TW. zamek zRyjnowany
~j-off
2016-02-21 15:39:07
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -1
chrza...ić to, że to pałac Kamieniec Ząbk. i tak wygrywa!!!
~Wałęsowaty BOLEC
2016-02-21 03:33:04
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
byłem w BOLKOWIE zamek ZBURZONY . GWIAZDA
~martela
2016-02-20 21:25:18
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 27
oczywiście GRODZIEC i kasztelan Zenon!
~Alusia
2016-02-20 18:54:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 33
A.... i pozdrawiam cudownego Kasztelana Zenona Bernackiego. Zeniu dużo zdrówka!!!!
~Alusia
2016-02-20 18:53:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 30
Grodziec to najfajniejszy zamek, atmosferę trzeba poczuć będąc tam osobiście, polecam i zdecydowanie stawiam na ten zamek
~gregor
2016-02-20 18:37:34
z adresu IP: (86.33.xxx.xxx)
Ocena: 14
... w Bolkowie wieża pisze się przez "rz"??? gratuluję...
~tadziu
2016-02-20 18:08:45
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 19
Grodziec
~alusia
2016-02-20 18:07:55
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 39
głosuję na zamek Grodziec
NA ANTENIE
WojciechJanicki
Wojciech Janicki
 09:00 - 12:00
Kulturalne przedpołudnie