Legnica w ogniu pytań słuchaczy (REAKCJA24)

Marek Obszarny | Utworzono: 2016-02-24 15:35 | Zmodyfikowano: 2016-02-24 15:35
A|A|A
REAKCJA 24

 

Prezydent Tadeusz Krzakowski odpowiada: 

 "Rzeczywiście teren Parku Miejskiego jest zabytkowy, bo sam wnosiłem o taki wpis do rejestru i tak też się stało. Natomiast przebieg Zbiorczej Drogi Południowej jest zaplanowany w oparciu o badania o natężeniu ruchu w naszym mieście na podstawie potoków pasażerskich, które wynikają z poruszania się po mieście." Prezydent podkreślił, że na podstawie przeprowadzonych badań dotyczących budowy kolejnej przeprawy mostowej, właśnie to rozwiązanie zostało wskazane jako najbardziej optymalne i jej usytuowanie w centrum jest konieczne. Tadeusz Krzakowski dodał również, że przy budowie takiej drogi niezbędny jest raport oddziaływania na środowisko, który został opracowany i w pełni pokazuje, że takie obciążenie w ruchu drogowym, nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Pytanie o dalsze losy legnickiego lotniska  

Prezydent Legnicy opowiedział się przeciwko referendum w sprawie budowy lotniska i zaznaczył, że na ten temat trzeba spojrzeć globalnie. Stwierdził również, że ani mieszkańców, ani samego miasta na taką inwestycję nie stać, a zważywszy na bliskość portu lotniczego we Wrocławiu - jest niepotrzebna. Tadeusz Krzakowski wspomniał, że jedyną możliwością są prywatni inwestorzy i dodał: "Nie dopłacę złotówki z budżetu miasta, mam na co wydawać pieniądze, bo co rusz słyszę o potrzebach mieszkańców i oczekiwaniach co do rozwoju miasta i poprawy jakości życia".

Pytanie o wpływ Huty Legnica na jakość środowiska:

 
Prezydent Legnicy stwierdził, że zanieczyszczenia przemysłowe to obok ogrzewania mieszkań paliwem stałym, oraz zwiększającej się liczby pojazdów na drogach to czynnik, który znacząco wpływa na zanieczyszczenie powierza w mieście. "W tej kwestii występowałem do dyrekcji Huty Legnica, jak również Ośrodka Wojewódzkiego, jeśli chodzi o ochronę środowiska, by zmierzono zanieczyszczenia, które ulatniają się z Huty Miedzi Legnica, jednocześnie definiując dni i okres czasu kiedy to występowało". 

Posłuchaj całej audycji: 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama