Pierwszy raz Piotra Kraśko z Janerką (Zobacz)

| Utworzono: 2009-04-04 17:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Pierwszy raz Piotra Kraśko z Janerką (Zobacz) - Fot. Leszek Kwiecień/Radio Wrocław
Fot. Leszek Kwiecień/Radio Wrocław

Swój wokalny debiut miał też dziennikarz telewizyjny Piotr Kraśko. Najlepsi uczestnicy zostaną zaprezentowani podczas koncertu Nowe Brzmienie Lecha Janerki, który Radio Wrocław organizuje 24 kwietnia.

Jedna z młodych uczestniczek castingu zaczynając swoją prezentację powiedziała: - Chciałabym podziękować mamie, że pokazała mi piosenki Lecha Janerki. A potem wykonała rewelacyjnie jeden z jego największych przebojów. Z żywiołową choreografią wystąpiły natomiast frontmenki dwóch zespołów ludowych Macierzanki i Leszczynki.

(Galerię zdjęć znajdziesz pod tekstem)

- Myślałyśmy, że trzeba będzie to rapować, a to przecież normalne piosenki - żartowały panie, które na casting przyszły w tradycyjnych strojach etnicznych.

Do udziału w przesłuchaniu udało się też namówić Piotra Kraśko. Prezenter Wiadomości TVP przyznał, że bardzo się obawiał występu wokalnego, gdyż nigdy wcześniej nie śpiewał piosenek Janerki. Jego interpretacja piosenki "Śmielej" jest jednak bardzo interesująca.

- Wszyscy uczestnicy castingu stanęli przed piekielnie trudnym zadaniem, gdyż piosenki Janerki nie należą do najłatwiejszych - uważa Wojciech Czerniatowicz, szef muzyczny Radia Wrocław. Jego zdaniem akcja "Śpiewamy Janerkę" udowodniła, że muzyk ma spore grono młodych fanów. Mimo, że piosenka "Rower" była wybierana przez wykonawców najczęściej, większość z nich deklarowała podczas przesłuchań, że są gotowi zaśpiewać każdą piosenkę.

Spośród uczestników castingu wybranych zostanie kilka osób, które pojawią się na koncercie Nowe Brzmienie Lecha Janerki. Ich aranżacje posłużą do przygotowania prezentacji multimedialnych towarzyszących muzykowi oraz jego przyjaciołom występującym na scenie we wrocławskim klubie XO.


Koncert Nowe Brzmienie Lecha Janerki
Radio Wrocław
24 kwietnia 2009, piątek
od godziny 19:00
Wrocław, Klubie XO (pod kinem Helios), ul Kazimierza Wielkiego 19

Prócz koncertu Lecha Janerki wieczór uświetnią Kasia Nosowska, Stanisław Soyka. Czesława Śpiewa, Pogodno, Lao Che, Oszibarak, Me Myself And I, Hetane, Japoto oraz zespół Sakra.

Bilety we Wrocławiu:
OKiS Rynek Ratusz 24
Info Coffee 2 Go Sukiennice 12
Media Markt Galeria Dominikańska
Media Markt Park Handlowy Auchan

W całej Polsce:
Eventim www.ewentim.pl

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.