Rusza nowy sezon Polish Cinema for Beginners

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-03-01 11:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-01 11:30

Śląsk, koniec lat 90. Trzech chłopaków z blokowiska zawiązuje muzyczny pakt, który, będąc wyrazem lęków i nadziei wkraczającego w dorosłość nowego pokolenia Polaków, stał się prawdziwą muzyczną sensacją. Za talent trzeba jednak niekiedy zapłacić wysoką cenę. Studium dojrzewania przeplata się z portretem rodzimej sceny hip-hopowej, rodzącej się na tle młodego polskiego kapitalizmu. Oparty na prawdziwej historii Paktofoniki film Leszka Dawida był największym polskim hitem kasowym 2012 roku.

Teledysk promujący film "Jestem bogiem":

Podczas czwartkowego pokazu publiczność zebraną w Kinie Nowe Horyzonty w kontekst filmu wprowadzi wyjątkowy gość - syn Magika, Filip Łuszcz. Hip-hopowej publiczności może być on lepiej znany pod scenicznym pseudonimem - jako Fejz zadebiutował w 2015 roku i właśnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu. Współpracuje z wieloma działającymi na polskiej scenie muzycznej artystami, a z DJ Samiryi, Teslą, Domiksem tworzy skład o nazwie FEJZ TEAM.

Fejz "Łańcuch":

6. edycja Polish Cinema wystartuje 3 marca o godzinie 19:00 i rozbrzmiewać będzie w Kinie Nowe Horyzonty co dwa tygodnie aż do 28 kwietnia. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Polish Cinema for Beginners #6

Watch the Trailer for Our New Season!THE MOST UPBEAT OF POLISH FILMS WITH ENGLISH SUBTITLESvideo: Marcin Sołtysik / µFilmmusic: Chłopcy Kontra Basia "Oj tak"

Posted by Polish Cinema for Beginners on 25 luty 2016

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.