Kultura DAB+Teatr w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-03-01 14:33

Zaczynamy od rozmowy z Cezarym Studniakiem, aktorem i reżyserem, u nas po raz drugi w roli dyrektora Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 37. edycja przed nami (w roku Europejskiej Stolicy Kultury wyjątkowo - a może już na stałe? - w maju).

Odkryjemy przeglądowe karty, ale też zapytamy o próby do spektaklu PO BURZY w reżyserii Agaty Dudy-Gracz (nasz gość jest jednym z dwojga Kalibanów). Premiera 8 kwietnia w Teatrze Muzycznym Capitol. O 16:45 spotkanie z Cezarym Iberem i Maciejem Zakrzewskim - reżyserem i kompozytorem, którzy odwiedzą nasze studio w związku z prapremierą (w ten weekend) przedstawienia GARNITUR PREZYDENTA we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Tekst Maliny Prześlugi (była u nas w lipcu 2015) zdobył nagrodę na Wrocławskim Konkursie Dramaturgicznym. Od 18:00 będzie z nami Grzegorz Bral, szef Teatru Pieśń Kozła oraz festiwalu Brave.

Hasłem tegorocznej edycji (1-16 lipca) będą OUTCASTS/WYKLUCZENI. Zdradzimy już trochę szczegółów, zapytamy również Grzegorza o najnowsze Kozłowe przedsięwzięcia. A po 19 czeka nas wizyta Katarzyny Bernaś, aktorki po wrocławskiej PWST, wcielającej się w Internecie w postać Kaśki ZDROWAśki. Kaśka była ostatnio na Berlinale, gdzie widziano ją m.in. z George'em Clooneyem i Emmą Thompson.

Po 20 zostańcie na Wieczór z Kulturą. Zapowiemy jubileuszowe Dni Frankofonii, wydarzenia naukowo-artystycznej konferencji pt. Tradycje Śląskiej Kultury Muzycznej oraz koncert Łukasza Matuszyka. Wrocławski kompozytor, akordeonista rok temu wydał debiutancki album BAGAŻ, pod patronatem Radia Wrocław Kultura. Wtedy odbył się koncert w legnickim Teatrze Modrzejewskiej, z kórym muzyk współpracuje, teraz czas na wrocławską prezentację tuzina utworów z płyty nagranej m.in. z Agą Damrych, Natalią Grosiak, Natalią Lubrano, Bartoszem Porczykiem, Girls On Fire i znakomitymi instrumentalistami. Ta ważna data to 5 marca, miejsce: Scena Ciśnień w Capitolu.

Radia Wrocław Kultura można posłuchać w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych oraz na radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.