Jechał pod wpływem, nie stosował się do zakazu i trafił do aresztu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-03 16:55 | Zmodyfikowano: 2016-03-03 16:55
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w Trzebnicy zatrzymali mężczyznę w wieku 25 lat, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanego przez sąd, kierował w stanie nietrzeźwości samochodem osobowym. Tym razem, aby nie dopuścić do ponownego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu w komunikacji, sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt.

Policjanci z trzebnickiej „drogówki” zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, uderzył w zaparkowany inny pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Do skutecznego zatrzymania sprawcy przez policjantów przyczynili się świadkowie tego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się że nietrzeźwy kierowca posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy, w związku z popełnionymi wcześniejszymi przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, polegającymi również na kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Kiedy policjanci dokonywali dalszych ustaleń, okazało się, że samochód, którym kierował zabrał w celu krótkotrwałego użycia, w ten sposób, że pod pozorem wyjęcia narzędzi z pojazdu wszedł w posiadanie kluczyków do niego, a następnie odjechał w nieznanym kierunku.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy rozpatrując, że zatrzymany w przeszłości był wielokrotnie karany za te same przestępstwa, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Teraz grozi mu kara nawet 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama