Piast - Śląsk w Gliwicach. Czy Szukiełowicz uratuje posadę?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-03-08 07:20 | Zmodyfikowano: 2016-03-08 07:22
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Pierwotnie mecz miał się odbyć przed tygodniem, ale został przełożony z powodu złego stanu murawy (podobny problem mieli w Kielcach, gdzie dziś Korona podejmie Wisłę Kraków).

fot. Twitter Piast Gliwice

Po pauzie w środku tygodnia Śląsk przegrał w weekend derby z Zagłębiem Lubin 0:2. "Jedziemy do Gliwic po ciężkich przeżyciach. Plus jest taki, że mamy kolejne spotkanie tak szybko i możemy zatrzeć tę porażkę. Jestem jednak zdania, że przełożenie meczu z Piastem rozbiło nam cały mikrocykl treningowy i mogło się przełożyć na formę." - mówi trener Romuald Szukiełowicz.

Posada 67-letniego szkoleniowca wisi na włosku. Wczoraj odbyło się spotkanie rady drużyny - na czele z kapitanem Piotrem Celebanem - prezesa Paweł Żelem i dyrektora sportowego Wojciech Błoński z przedstawicielami właścicieli klubu. Szukiełowicz na razie uratował posadę m.in dlatego, że.. dwóch współwłaścicieli jest na urlopie, a taką decyzję trzeba podjąć po konsultacjach z nimi. Cel dla Śląska w Gliwicach jest jeden - zagrać bardzo dobry mecz i przede wszystkim wygrać.

Jeśli Szukiełowiczowi powinie się noga, to na nowego trenera nie powinniśmy długo czekać. Faworytem do objęcia Śląska będzie wtedy Mariusz Rumak.

Wrocławianie próbują naprawić swoją sytuację - 14 miejsce w tabeli i punkt przewagi nad strefą spadkową - na różne sposoby. Tym razem jest to wcześniejszy wyjazd do Gliwic. Pierwotnie zespół miał jechać na mecz z Piastem dopiero dziś, ale w podróż udało się już wczoraj wieczorem.

Na razie dobra informacja dla kibiców jest taka, że do gry wraca Piotr Celeban. Kapitan Śląska pauzował w derbach z powodu nadmiaru żółtych kartek. W składzie nie znajdę się za to kontuzjowany Andras Gosztonyi, chory Marcel Gecov i będący na krókim urlopie Dudu. Brazylijczyk dostał pozwolenie na wyjazd po tym jak w zeszłym tygodniu urodził mu się syn.

Co słychać w Piaście? Piłkarze Radoslava Latala nie wygrali jeszcze wiosną ani jednego spotkania. Trzykrotnie remisowali i raz przegrali. To trzeci najgorszy start nowego roku w piłkarskiej Ekstraklasie w ostatnich 10 sezonach. Gorszy początek wiosny miała tylko Jagiellonia Białystok w sezonie 2010/2012 i... Śląsk Wrocław rok później.

Początek spotkania Piast Gliwice - Śląsk Wrocław we wtorek o 18.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama