Kultura DAB+TEATR. Zapraszają: Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-03-08 15:47 | Zmodyfikowano: 2016-03-08 15:47
A|A|A

O godz. 16 odwiedzą nas aktorki Teatru im. Heleny Modrzejewskiej - Katarzyna Dworak-Wolak i Joanna Gonschorek. Temat idealnie wpisuje się w dzisiejszą datę (8 marca): to najnowsza, sobotnia, premiera spektaklu „Krzywicka/Krew" w reżyserii Aliny Moś-Kerger. Obie panie są częścią kobiecego sekstetu, który oglądamy na legnickiej scenie. Manifest feministyczny? Niekoniecznie - od momentu, kiedy tytułowa bohaterka zaczęła wymachiwać majtkami jak sztandarem upłynęło sporo czasu. O tym, co się zmieniło w sytuacji kobiet, o seksie, polityce, krwi pierwszej i ostatniej będziemy rozmawiać na początku audycji. Ci, którzy nabiorą apetytu na przedstawienie, będą mieli wystarczająco dużo czasu, żeby dotrzeć na drugi pokaz „Krzywickiej" do Legnicy - początek o godz. 19.

O 16.45 odwiedzi nas Anna Dziewit Meller, pisarka, dziennikarka, autorka „Góry Tajget", rozpiętej między historią a współczesnością, fabułą a dokumentem, osadzonej na Śląsku opowieści, dla której tłem jest prowadzona przez nazistów akcja T4. W jej ramach tylko w jednym ze szpitali uśmiercono 200 dzieci. Akcja oczyszczenia społeczeństwa z chorych psychicznie jednostek, uznanych za słabe i nieprzydatne, stała się preludium do Holokaustu.

O 17:15 ESK Wrocław 2016. Tym razem o programie rezydencji artystycznych z koordynatorem Stanisławem Abramikiem oraz artystami: Ewą Głowacką (jedzie do Pilzna), Fabienem Lédé (wybiera się do Koszyc).

Po 18:00 recenzje teatralnych premier ubiegłego weekendu, spektakli "Krzywicka/Krew" i "Garnituru Prezydenta" (Wrocławski Teatr Współczesny). Być może w przypadku tego ostatniego nie będziemy jednomyślni. Plus komentarze na gorąco w Kulturalnym Pulsie.

A o 19:00 prosto z naszej Sali Koncertowej koncert live. Wystąpi wielka dama polskiej piosenki Alicja Majewska, towarzyszyć jej będzie znakomity kompozytor Włodzimierz Korcz oraz kwartet smyczkowy. W programie koncertu przewidziano wokalne niespodzianki. Biletów od dawna nie ma, jest transmisja w cyfrowej jakości DAB+, do posłuchania także w aplikacjach mobilnych i na radiowroclawkultura.pl.

Kultura DAB+Teatr, wtorek 16:00-19:00, Magda Piekarska, Grzegorz Chojnowski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama