Wrocław: Protest na Swojczycach i Strachocinie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Leszek Mordarski, Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-03-09 07:36 | Zmodyfikowano: 2016-03-09 07:36
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Protest na Wilczyckiej i Strachocińskiej zakładał powolny przejazd kolumny pojazdów i gromadne korzystanie z przejść dla pieszych. To wszystko paraliżuje jeszcze bardziej już teraz sparaliżowaną w godzinach szczytu wschodnią cześć Wrocławia.

Mieszkańcy wyszli na ulice, bo jak podkreślają, na problem korków zwracają uwagę już od kilku lat, bo codziennie stoją w gigantycznym zatorze nawet półtorej godziny.

Kilka samochodów zablokowało jeden pas ruchu, a przez przejścia dla pieszych nieustannie przechodzą ludzie:

Mieszkańcy zgromadzą się także 11 marca między 14:30 - 17:00 na ul. Swojczyckiej (przejście dla pieszych między ul. Monopolową a ul. Marco Polo) i 17:00 - 18:00 skrzyżowaniu ul. Krzyckiej z ul. Wawrzyniaka 2 (przechodzenie przez pasy dla pieszych).

O otwarcie skrótu do Placu Społecznego apelowały ostatnio do burmistrza Siechnic również władze Wrocławia. Na razie jednak droga nadal jest nieprzejezdna.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~115 i 118
2016-03-09 19:26:12
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 3
Autobusy - 115 i 118 mogłyby mieć pętle (jest gotowa) w Dobrzykowicach, przy zielonym osiedlu. Odpadło by odrazu kilkanaście (kilkadziesiąt) samochodów - każdego ranka. Ale ta kasa!
~Olka
2016-03-09 15:21:40
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bez sensownej kolei aglomeracyjnej nic nie będzie z porządnej komunikacji. Sensownej, czyli takiej, która jeździ często i daje ludziom poczucie komfortu, że nawet jak się spóźnią na pociąg, to będą mieli drugi np. wracając z pracy. Ludzi trzeba będzie przyzwyczaić do jazdy pociągami więc trzeba się liczyć z tym, że nawet jak będzie nierentowne połączenie na początek, to i tak nie można go zawiesić. Nawet jeśli powstaną kolejne odcinki obwodnicy, to ci co jeżdżą do centrum raczej nie zmienią trasy, bo będą wybierać najkrótszą. Kolej byłaby najlepszym rozwiązaniem. Również na weekendowe wypady do miasta :) Na razie można tylko pomarzyć :(
~Agnieszka
2016-03-09 11:37:09
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jestem mieszkanką Gajkowa, dojeżdżam codziennie do pracy samochodem (jako współtwórca korków) albo pociągiem, na który muszę dojechać do Czernicy. Mieszkańcy Gajkowa, Wojnowic i kilku innych miejscowości w gminie Czernica nie mają wielu możliwości przedostania się do Wrocławia, ponieważ autobus Sevibus, który może nas zabrać jeździ raz na .... 1,2h. Gdyby jeździł co 20 min na pewno część zmotoryzowanych mieszkańców przesiadłaby się na komunikację publiczną. Ostatnio (w grudniu) Urząd Marszałkowski wraz z kolejami zabrały również jedno z porannych połączeń kolejowych na trasie Jelcz-Laskowice -Czernica - Wrocław, co poskutkowało wzmożonym ruchem samochodów i pismami protestacyjnymi (na całe szczęście przywrócono to połączenie, ale co 3 miesiące korzystający z niego obawiają się czy UM i koleje znowu wpadną na pomysł cięcia kosztów). Takie utrudnienia powodują nawarstwienie problemów z przedostaniem się do Wrocławia rano i powrotem pod wieczór. Trzeba ludziom pomóc przedostać się do pracy i szkoły udostępniając sprawną komunikację publiczną.
~zirytowany
2016-03-09 11:01:35
z adresu IP: (95.51.xxx.xxx)
Ocena: 0
policja nie wpuszczała i nie pozwalała spokojnie wjechać. Na rondzie kazali jechać dalej, nie wiadomo gdzie, na objazd-jaki? A przecież tam są po dwa pasy ruchu.
~lol
2016-03-09 10:43:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wiekszosc mieszkancow popiera protest bo ta czesc miasta byla omijana przez wladze w inwestycjach...i to sa skutki...ludzie tak trzymac moze zwroca na to uwage
~kasia
2016-03-09 10:02:33
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 6
popieram protestujących! niech władze wroclawia cos zrobią z korkami w mieście! trasa swojczycka potrzebna
~adad
2016-03-09 09:53:20
z adresu IP: (83.18.xxx.xxx)
Ocena: 0
Grupa kilkunastu osob utrudnia w znaczacy sposob doajzd do pracy kilkuset osobom. Przez ten nielegalny protest spoznilem sie na spotkanie biznesowe. Straty finansowe sa do wyliczenia. Skonczyla mi sie cierliwosc jezeli dowiem sie w najbliszych dniach kto jest organizatorem protestu skladam sprawe do sadu o odszkodowania. Moze jak zaplaci z wlasnej kieszenie 50 tys. to przestanie miec takie genialne pomysly. Zapraszam do urzad marszalkowski w piatek o 15.00, tam zablokujcie wyjazd z parkingu pracownikom urzedu.
~KIEROWCA
2016-03-09 09:34:16
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 6
Problem jest duży, takie rozwiązanie jest dla mnie zrozumiałe z perspektywy kierowców stojących w gigantycznym korku --co dzień. Choć nie ukrywam swego niezadowolenia a wizja najbliższych dni i kolejnych protestów w pełni przekonuje mnie, iż pora na mały urlop. Rozwiązanie jest jedno zapewnienie swobodnego przejazdu komunikacji miejskiej.
~kierowca
2016-03-09 09:26:46
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
Fantastyczny manifest, tylko kto zwróci koszty za ten manifest ? Spóźniłem się do pracy ponad godzinę, będę musiał ją odrobić w weekend albo będę stratny na samej godzinie 100 zł do tego paliwo które musiałem spalić jadąc do centrum wzrosło niemal 3 krotnie ( przejazd przez psie-pole, większy korek niż na Wojnowie, dystans do pokonania x2), dodatkowo koszt eksploatacji samochodu 2 x dłuższa trasa = 2 x większe zużycie części. Ludzie którzy byli na tej wspaniałej manifestacji chyba nie mają pojęcia co to znaczy normalna i odpowiedzialna praca. Zarządzam całą infrastrukturą IT w firmie więc firma również została narażona na koszty związane z tym iż nie dojechałem na czas, niestety w dziale IT czas to pieniądz, projekt goni projekt a nawet 1 godzina spóźnienia skutkuje ogromnymi stratami dla firmy, a Policja była tam tylko dlatego aby was chronić przed wszystkimi kierowcami. Jeśli chcecie coś osiągnąć to manifestujcie sobie przed urzędem miasta, albo w Siechnicach , bo to przez ich władzę są jeszcze większe korki, ponieważ zamknął sobie drogę 6 msc szybciej niż planowana naprawa.
~Aga
2016-03-09 09:23:57
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
Popieram protest. Niech władze Wrocławia zaczną w końcu coś robić.
~von Kagenck
2016-03-09 09:11:40
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Idiotyzm w czystej postaci! Kogo interesuje protest w tej części miasta?? Chyba tylko tych co i tak codziennie stoja w tym korku dzis dluzyszym. Brawo Wy organizatorzy protestu za brak mózgu i logicznego myślenia!
~sam
2016-03-09 08:56:02
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 3
Popieram mieszkańców, dojeżdżam spod Wrocławia i ciągle jest korek. Konieczne jest dokończenie obwodnicy wschodniej do Długołęki (droga jest wytyczona i przewidziana w planach!). Przydałaby się też dodatkowy objazd Wojnowa do Kowalskiej i szynobus do miasta. A problem będzie rósł, pod Wrocławiem szykowane są właśnie nowe działki, rozbudowana jest mieszkaniowa inwestycja w Olimpia Port więc dojeżdżających będzie jeszcze więcej. Czas żeby władze Wrocławia się tym zajęły na poważnie.
~Idiotyzm
2016-03-09 08:43:56
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ten protest to wyraz bezmyślności ludzkiej... Jak rozwiązać problem korka?...No pomyślmy... Tak! Zróbmy jeszcze większy i jeszcze bardziej utrudnijmy niewinnym ludziom dojazd do pracy/szkoły. Mistrzostwo świata! Gratuluję geniuszu pomysłodawcy i wszystkim protestującym.
~Psiak
2016-03-09 08:24:25
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dziękujemy Wam - protestującym, my mieszkańcy Psiego Pola... teraz objazdami tabuny aut zakorkowały i tak słabo przejezdnego Psiaka. Tym samym przejazd komunikacją miejską do centrum = godzina i dwadzieścia minut... :/
~Komentarz został usunięty
2016-03-09 08:22:09
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~Olislawiec
2016-03-09 08:21:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wreszcie dojechałem na czas na uczelnie wszystkie samochody wybrały objazd było pusto i przyjemnie zamiast spóźnić sie godzine wyjeżdżając o tej samej porze co zwykle mam jeszcze godzine do zajęc.
~gość
2016-03-09 06:38:46
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 2
Uwaga, duże siły policji , w tym oddziały do odparcia tłumu...W pełni popieram mieszkańców. Skoro jest taka obstawa policji, tzn że władze się wkurzyły
~staszek
2016-03-08 23:08:01
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -4
fake - strachocińska w tych godzinach i tak cała stoi, więc nikt nie zauważy tego protestu. powinni zablokować coś w centrum.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.