Jaki będzie weekend na Dolnym Śląsku? (POGODA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-12 10:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-12 10:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: Polska będzie pomiędzy rozległym, stacjonarnym wyżem z centrum nad Danią oraz rozległym, stacjonarnym układem niżowym z ośrodkami: głównym - na południe od Sycylii oraz wtórnym, wypełniającym się - nad Węgrami. Od Śląska po Mazury i Suwalszczyznę utrzymywać będzie się strefa frontu atmosferycznego. Obszar kraju będzie w powietrzu polarno-morskim: chłodnym na północny zachód od frontu oraz ciepłym na południowy wschód od niego.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu. Silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w obszarach powyżej 800 m n.p.m śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

W nocy zachmurzenie całkowite. Miejscami słabe opady deszczu. Silne zamglenia. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W dzień zachmurzenie duże, po południu miejscami większe przejaśnienia. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w drugiej połowie nocy miejscami również śniegu. Silne zamglenia. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr dość silny, okresami silny, północno-wschodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama