Poranny przegląd prasy

Magda Bajor / Tomek Sikora | Utworzono: 2016-03-15 08:27 | Zmodyfikowano: 2016-03-15 08:27
A|A|A

Jest plan na 3 lata - 10 tysięcy aut na lawety - zapowiada "Gazeta Wrocławska". We Wrocławiu nie ma pobłażania dla kierowców, którzy łamią przepisy o parkowaniu - najniższa kara to blokada na koło. W ciągu najbliższych kilku tygodni Gmina Wrocław podpisze umowę z firmą odpowiedzialną za odholowywanie źle zaparkowanych samochodów. Miejscy urzędnicy zapisali w warunkach przetargu prognozę liczby takich aut. Ma to być ponad 3 tys. samochodów rocznie.

Jest kłopocik. Rzeczpospolita pisze, że zgubiliśmy imigrantów. Urzędy nie wiedzą co się dzieje z grupą 24 tysięcy przybyszów z Rosji Ukrainy Gruzji, Turcji i Syrii. Wiadomo że starali się o pozwolenie na pracę i się rozpłynęli - nikt nie wie gdzie pracują czy wciąż u nas są. I to jest sposób na rozwiązanie problemu imigrantów - po prostu nie dostrzec że są

Już możemy planować urlop. Ale ten zimowy - zaznacza "Dziennik Gazeta Prawna". Biura podróży miesiąc niż wcześniej startują z przedsprzedażą. U wszystkich na pierwszy ogień idzie egzotyka. Kierunki? Choćby Meksyk, Kuba, Kenia, czy Madagaskar. Nie brakuje także chętnych na programy objazdowe po USA, czy rejsy luksusowymi statkami po Karaibach, połączone z wypoczynkiem na Bahamach.

"Wyborcza" raportuje: prawie 5 milionów polaków nie przeczytało w 2015 roku żadnej nie tylko książki ale żadnego dłuższego tekstu - to najgorszy wynik w historii badań czyli od 1992 roku. 37 na 100 sięgnęło przynajmniej po jedną książkę. Nie tylko nie czytamy dla przyjemności ale też zawodowo. I nie chodzi tu o pracowników produkcji ale nie czytają lekarze czy inżynierowie. I już wiem dlaczego ostatnio lekarz chciał mnie leczyć penicyliną...

Zagadkę Trójkąta Bermudzkiego stara się rozwiązać dzisiejszy "Fakt". Kluczem do wyjaśnienia tajemnicy może być odkrycie gigantycznego krateru na dnie Morza Barentsa niedaleko Norwegii. Wypełnia go metan, który co jakiś czas eksploduje. To samo może się dziać w owianych grozą tropikalnych wodach w rejonie Bermudów. I to właśnie może być przyczyną tajemniczych zaginięć okrętów, jachtów i samolotów na tym obszarze.

Parkujemy z historią w zajezdni - wczoraj budowlańcy opuścili zajezdnię przy Grabiszyńskiej we Wrocławiu - weszli pracownicy ośrodka pamięć i przyszłość by zacząć ustawiać eksponaty dla wystawy historii najnowszej Wrocławia - od 1945 roku do dziś. Wciąż możecie przynieść eksponaty! Ostatnio dostarczono kilka rolek papieru toaletowego na sznurku. Wyobrażacie sobie w PRLu ktoś miał za dużo papieru toaletowego! To dopiero musiał być dygnitarz!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama