Zbiórka odpadów elektrycznych we Wrocławiu

Informacja prasowa | Utworzono: 2016-03-17 10:45 | Zmodyfikowano: 2016-03-17 10:50
A|A|A

mat. prasowe

W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z darmowych punktów zbierania elektrośmieci. Dzięki temu możliwe jest prawidłowe pozbycie się urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Ciężko wyobrazić sobie życie bez urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Nasze domy pełne są sprzętów, których zadaniem jest usprawnić codzienne czynności. Niestety, współczesne urządzenia, mimo, że są coraz bardziej nowoczesne, mają krótszy termin przydatności, niż te produkowane piętnaście czy dwadzieścia lat temu. Nowa pralka czy lodówka działa średnio 5-10 lat, a mniejsze urządzenia typu komputer czy telefon jeszcze krócej. Co za tym idzie, musimy je częściej wymieniać.

Co robić ze zużytym sprzętem?

Urządzenia elektryczne i elektroniczne, nawet te najmniejsze, zawierają w sobie toksyczne substancje. Nieprawidłowe przechowywanie sprzętu, w nieprzystosowanym do tego miejscu może spowodować uwolnienie się tych toksyn do środowiska, negatywnie wpływając na zdrowie ludzi i zwierząt. Dlatego tak ważne jest, aby elektrośmieci trafiły do punktów selektywnej zbiórki, po czym trafią do zakładu przetwarzania. Zostaną tam poddane procesowi przetwarzani oraz recyklingowi.

W łatwy sposób pozbądź się elektrośmieci z domu

ElektroEko, organizacja odzysku oferuje mieszkańcom Wrocławia możliwość darmowego pozbycia się urządzeń elektrycznych i elektronicznych, między innymi takich jak telefon komórkowy, komputer, szczoteczka elektryczna i wiele innych. Pamiętajmy, że za wyrzucanie sprzętów razem z innymi odpadami lub pozostawienie na dzikim wysypisku grozi grzywna w wysokości nawet do 5 000 złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama