What's in the Box? DAB + Film w Radiu Wrocław Kultura

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-03-17 21:33
A|A|A

Dzisiaj w programie: 

Na początek prośba o rozliczenie się i policzenie filmów, które obejrzeliście bo przekonał Was tytuł i powiedzmy, krótki opis dystrybutora. Już? To mam kolejny: "Zabójczyni" Hou Hsiao -hsien. Opis dystrybutora, proszę bardzo: "Zabójczyni wychowana i wyszkolona w klasztorze zostaje wysłana w rodzinne strony z misją zlikwidowania swojego byłego narzeczonego." Niby wszystko prawda, ale wrażenia z filmu są zupełnie inne niż oczekiwane. Jutro opowiem o filmach wuxia i zaproszę na "Zabójczynię" w nadziei na rozmowę po Waszych seansach. Parę miesięcy temu kiedy obejrzałem film na Nowych Horyzontach kilka minut po seansie pisałem tak: 

"Zabójczyni" jest doprawdy zabójcza. Oglądając ten film przypomniała mi się nigdy niedokończona lektura "W pustyni i w puszczy". Pokonał mnie fiołek afrykański - opisany na 2 stronach, a wydanie miałem zbliżone do formatu a4. Hou Hsiao Hsien proponuje właśnie taki film, przeplatany, jakby ze wstydem scenami walki. Idę czytać Konfucjusza.

 

Studio Radia Wrocław Kultura odwiedzi Helena Sujecka. Aktorka Teatru Muzycznego "Capitol", znana również z dużego ekranu. Znakomicie zagrała w "Małych stłuczkach" czy "Cudownym lecie". Ostatnio w "Niewinnych"  Anne Fontaine. To mocny film, który podzielił widzów i publicystów. 

17.15 to jak zawsze tematy związane z Europejską Stolica Kultury. 

Ciasteczko, cukiereczka, batonika? "Cały ten cukier" Damon Gameau od dzisiaj w kinach. Cukier jest najczęściej spożywaną substancją. Jak to się stało, że zdominował naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał? Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób obecna w tytule substancja wpływa na człowieka.

Do tego "El Clan" Pablo Trapero to najprawdopodobniej argentyński kandydat do Oscara. Bardzo słusznie. To znakomicie wystylizowany, świetnie nakręcony obraz przemocy zamkniętej w obojętność codzienności.

Na koniec spotkanie z serialami. Miłosława Bożek, nasza specjalistka od tej krótkiej formy opowie o 4 sezonie House of Cards. Jeśli nie posprzeczamy się za bardzo, znaczy jeśli zdążymy, podzielimy się też wrażeniami z "Bodo" - serialu o tym Bodo. Eugeniuszu Bodo. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama