Colours of Ostrava 2016! [ZDJĘCIA]

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-21 14:41 | Zmodyfikowano: 2016-03-21 14:41
A|A|A

W lipcu, w czeskiej Ostrawie, już po raz czternasty zagoszczą międzynarodowe gwiazdy, światowej klasy muzycy i niezależne zespoły spod znaku „world music”. Od 14 do 17 lipca 2015 wielokrotnie nagradzany festiwal Colours of Ostrava przyciągnie do Czech największe sławy muzyki popularnej i alternatywnej, jazzu, folku, rocka czy elektroniki. Urokliwy, postindustrialny kompleks dawnej huty Dolní Vítkovice w Ostrawie po raz kolejny zgromadzi tysiące uczestników na cztery dni kulturalnego wypoczynku i muzycznej zabawy!

W Ostrawie goszczą zarówno wielkie gwiazdy światowej muzyki, jak i niezależni wykonawcy. Na przestrzeni lat pojawiali się tu tacy artyści jak: Bjork, Robert Plant, ZAZ, Alanis Morissette, The Cranberries, Sinead O'Connor, Bobby McFerrin, Mariza, Salif Keita, Jamie Cullum, Janelle Monae, Gipsy Kings, Kronos Quartet, Grinderman, Michael Nyman czy Animal Collective.

Pierwsza gwiazda edycji 2016 to Passenger! Artysta o niepowtarzalnym głosie, który z nieznanego nikomu ulicznego grajka stał się znany na całym świecie. Jego utwór "Let Her Go" to ponad 800 milionów wyświetleń na YouTube. Na festiwalowej scenie zobaczymy także Antony and the Johnsons z nową nazwą ANOHNI, zapowiadający specjalny projekt koncertowy, oparty na elektronicznej muzyce tanecznej, pochodzącej z nadchodzącego albumu "Hopellessness".

Mamy też dobrą wiadomość dla miłośników intensywnych, gitarowych brzmień i onirycznych eksperymentów: brytyjska legenda shoegaze Slowdive wystąpi po raz pierwszy w Czechach, podczas Colours of Ostrava 2016! Ponadto na 14. edycji festiwalu wystąpią również Caro Emerald, The Unthanks, CC Smugglers oraz My Baby, a kolejne ogłoszenia już wkrótce!

Cztery lipcowe dni w Ostrawie to nie tylko wielkie święto muzyki, ale również okazja do fantastycznej wakacyjnej zabawy i odpoczynku dla całej rodziny. W skład festiwalowych atrakcji wchodzi szereg warsztatów, panele dyskusyjne oraz projekcje filmowe, a także występy teatralne i cyrkowe. Najmłodsi na festiwalowym terenie również znajdą coś dla siebie - oprócz licznych stoisk z grami i rozrywkami, czekają na nich specjalne strefy zabaw z profesjonalnymi opiekunami.

Atrakcje czekają także na wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek i turystyczne wyprawy. W Ostrawie zwiedzić można m.in. Zamek Śląskoostrawski, stary Rynek oraz muzea. Niekwestionowaną atrakcją w całej okolicy jest obszar Dolnych Vitkovic, na terenie którego odbywa się festiwal. Stare piece i struktury przemysłowe, zardzewiałe konstrukcje i odrestaurowane budowle - ze względu na szczególny charakter, teren dawnej huty Vitkovice ogłoszony został narodowym zabytkiem kultury, który trzeba zobaczyć!

Czterodniowe karnety na Colours of Ostrava 2016 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore by Joytown w cenie 305 PLN. W kolejnych miesiącach karnety będą pojawiać się w ograniczonych, droższych pulach! Niebawem dostępne będą także bilety campingowe i parkingowe. Więcej szczegółów na www.colours.pl

Colours of Ostrava 2016
14-17 lipca 2016 | Ostrawa, Czechy

Polska przedsprzedaż biletów: www.joystore.pl/colours
Więcej informacji: www.colours.cz/pl/
Facebook: www.facebook.com/ColoursPL/
Event: www.facebook.com/events/755858677857573/
Twitter: www.twitter.com/colours_pl
Instragram: @colours_pl

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama