Wiosenny korowód na wrocławskim Rynku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-03-21 12:39 | Zmodyfikowano: 2016-03-21 12:39
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Pierwszy Dzień Wiosny, to często okazja do urwania się z zajęć szkolnych. Czy warto to robić, zapytaliśmy dzieci z Akademii Młodego Radiowca, które uczestniczą w warsztatach organizowanych w naszej rozgłośni. Zdania są podzielone:

Słowo "wagary" pochodzi od łacińskiego "vagari", czyli błąkać się lub włóczyć. Pierwszy dzień wiosny, to oprócz wagarów także tradycyjne topienie Marzanny i przeganianie zimy. 

Dzieci z Akademii Młodego Radiowca zastanawiały się, dlaczego w ten wyjątkowy dzień warto robić coś innego, niż się uczyć:

Zapisy na warsztaty w Akademii Młodego Radiowca nadal trwają, a więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.akademiaradiowca.prw.pl

Powitanie wiosny zorganizowano dziś m.in. na wrocławskim Rynku. Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych we Wrocławiu przebrani za motyle przeszli przez Rynek i spotkali się pod pręgierzem. Wszystko po to, by odstraszyć zimę, bo jak przyznają, zbyt długo już czekają na cieplejsze dni:

W dawnych wierzeniach słowiańskich, równonoc wiosenna była odczytywana jako zwycięstwo światła w walce z ciemnością. Świętowano wtedy tzw. Święto Jare i palono Marzannę.

Barwny korowód przeszedł tam rozdając przechodniom papierowe motyle (zdjęcia: Gregor Niegowski, Andrzej Owczarek/Radio Wrocław)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama