Studia z Przyszłością na Wydziale Fizyki i Astronomii UW

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-22 17:54 | Zmodyfikowano: 2016-03-22 17:54
A|A|A


Jedną z przesłanek do uruchomienia w ubiegłym roku kierunku informatyka stosowana i systemy pomiarowe były opinie pracodawców o aktualnych potrzebach rynku pracy. Opierając się na nich, władze Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego postanowiły stworzyć nowe studia zorientowane na zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności oraz kształtowanie postaw związanych z wszechstronnym i praktycznym zastosowaniem informatyki.
Tym, co odróżnia nowy kierunek od klasycznych studiów informatycznych, jest wzbogacenie programu o elementy elektroniki, metodologii prowadzenia eksperymentów i pomiarów fizycznych oraz kompetencje inżynierskie związane z analizowaniem, projektowaniem i tworzeniem systemów kontrolno-pomiarowych.
W procesie kształcenia szczególne miejsce zajmują zajęcia praktyczne, w tym projekty programistyczne. Mają prowadzić do zdobycia kompetencji związanych z tworzeniem oprogramowania dla nowoczesnych urządzeń mobilnych, systemów wbudowanych oraz aplikacji WWW. Celem studiów jest wykształcenie absolwentek i absolwentów, którzy poradzą sobie na konkurencyjnym rynku pracy; stworzą produkt lub usługę programistyczną według autorskiego pomysłu, otworzą własne przedsiębiorstwa lub znajdą pracę w większym zespole.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama