Powiat lubiński: Bezpłatna komunikacja i nowy przetarg

Tomasz Sikora, za BIP Starostwo Powiatowe, radio9lubin.bolgspot.com | Utworzono: 2016-03-23 15:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-23 15:00
A|A|A

Zdjęcia: Lubin.pl

Ekrany LCD, ładowarki USB oraz klimatyzacje w nowych autobusach, a także nowe tablice elektroniczne na przystankach – to tylko niektóre zmiany jakie już od listopada tego roku czekają mieszkańców powiatu lubińskiego.

Starostwo Powiatowe w Lubinie ogłosiło przetarg na przewoźnika komunikacji miejskiej. Zgodnie z założeniami przetargu będzie wykonywał usługi transportowe przez kolejne trzy lata począwszy od 01. lipca 2016 r. taborem składającym się z 50 autobusów, których średnia wieku nie będzie mogła być starsza niż 8 lat. 

Najpóźniej w listopadzie każdy z autobusów będzie musiał być wyposażony w nowy komputer pokładowy obsługujący zmodernizowany system informacji pasażerskiej firmy ELTE oparty o lokalizację GPS.

W autobusach pojawią się też duże (minimum 22 calowe) ekrany o rozdzielczości full HD, na których przedstawiane będą m.in. informacje dotyczące bieżącego położenia autobusu na mapie miasta, dane o przystanku bieżącym, następnym oraz docelowym. Ekran ten będzie służył również do informowania pasażerów o odjazdach autobusów na najbliższych przystankach węzłowych do których dojeżdżać będzie autobus z naniesieniem bieżących informacji o ewentualnych opóźnieniach.

Zmodernizowany zostanie także system elektronicznej informacji przystankowej - dotychczasowych 10 tablic elektronicznych zostanie wymienionych na nowe - wielowierszowe wykonane w technologii LED, które będą dostosowywać jasność wyświetlania do warunków otoczenia oraz prezentować dane dotyczące 4 najbliższych odjazdów. Tablice zostaną usytuowane tuż przy wiatach przystankowych, dodatkowe dwa przystanki zostaną w nie wyposażone.

Zmianie ulegnie również system zapowiedzi przystanków który ulegnie rozbudowaniu o informacje wygłaszane na zewnątrz autobusu po jego zatrzymaniu się na przystanku (podany zostanie numer linii oraz nazwa przystanku docelowego).

Pasażerowie będą mogli również bez problemu doładować swoje urządzenia mobilne dzięki dwu gniazdowym ładowarkom USB, które znajdziemy w środkowej części każdego autobusu.

Natomiast od lipca 2017r. praktycznie każdy autobus będzie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych i będzie pojazdem niskopodłogowym. Każdy nowo wprowadzony do użytku autobus będzie musiał również posiadać klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Szacunkowa wartość trzyletniego kontraktu dla wyłonionego operatora to 112.500.000 złotych netto. Termin składania ofert upływa z dniem 8 kwietnia br.

Na koniec ważna informacja – transport powiatowy pozostanie bezpłatny dla wszystkich pasażerów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama