Marsjański łazik z Wrocławia jedzie do USA

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-24 10:44 | Zmodyfikowano: 2016-03-24 10:44
A|A|A

Działające przy Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego koło naukowe „Continuum” może pochwalić się kolejnymi sukcesami. Twórcy marsjańskiego łazika Aleph 1 otrzymali ministerialne dofinansowanie i zakwalifikowali się do finału międzynarodowych zawodów University Rover Challenge (URC).
"Chcieliśmy też sprawdzić się w nowej dziedzinie, jaką jest robotyka i zdecydowaliśmy się na zbudowanie prototypu łazika marsjańskiego" - mówi Szymon Koper z „Continuum”.

We wrześniu ubiegłego roku pojazd debiutował na European Rover Challenge. Podczas prestiżowej imprezy jego twórcy zajęli wysokie, szóste miejsce (na 39 zarejestrowanych drużyn).

Organizowane od 2007 roku zawody URC zawsze odbywają się na południu pustyni Utah. W tym roku impreza rozpocznie się 2 czerwca. Pierwszego dnia łaziki zostaną sprawdzone pod kątem możliwości terenowych, a same zespoły wezmą udział w teście z wiedzy na temat Marsa oraz historii misji kosmicznych. Piętnaście najlepszych drużyn zostanie zakwalifikowanych do finału. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama