Oni nie mają świąt. Dolnośląscy policjanci dbają o bezpieczeństwo

Radio Wroclaw | Utworzono: 2016-03-27 19:04
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji podkreśla, że również następnego dnia po wypiciu alkoholu również nie można wcześnie wsiadać za kierownicę.

Liczba ofiar w wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców w ostatnich latach spada. Mimo to tylko w zeszłym roku 220-ścia osób zginęło w takich zdarzeniach na drogach.

Na drogach Dolnego Śląska spokojnie. Nie było tragicznych zdarzeń. Wszystkie główne trasy są przejezdne.

W okresie Wielkiej Nocy służbę pełni więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci pojawiają się nie tylko na głównych trasach naszego regionu, ale również na drogach lokalnych. Są tam radiowozy nie tylko oznakowane, ale także nieoznakowane, wyposażone w wideo rejestratory.

Tam gdzie będzie taka potrzeba, patrole policyjne ustawiane są kaskadowo zwracając szczególną uwagę na piratów drogowych. Gdy będzie tego wymagała sytuacja na drodze funkcjonariusze będą kierować ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie przejechać.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama