Radio Wrocław Kultura: Rytm Ulicy

| Utworzono: 2016-03-30 19:37 | Zmodyfikowano: 2016-03-30 19:37
A|A|A

Nowe wydawnictwa, rocznice, ciekawostki ze świata szeroko pojętej czarnej muzyki - tak zaczynamy cotygodniowe spotkanie z Rytmem Ulicy. Pierwszą godzinę zdominuje muzyka zza oceanu, po raz pierwszy jednak zwrócimy też uwagę na nowości z rodzimego podwórka. Hip hop reprezentował będzie duet PRO8L3M i ich nowy singiel "2040", o beatowe eksperymenty zadba Bitamina, a progresywny jazz zaprezentuje Niechęć i ich nadchodząca 2/3 płyta, która ukaże się 8 kwietnia.

Sporo uwagi poświęcimy dzisiaj stolicy Kanady, która sukcesywnie pracuje nad statusem mekki nowego r'n'b. Kilka dni temu ukazała się debiutancka płyta enigmatycznego zespołu dvsn "SEPT. 5TH", która w kontekście kanadyjskiego ruchu wokalnego brzmi wyraźnie dojrzale. Kolejny powód, by określić groove Toronto to premiera czwartej studyjnej płyty "6god'a", czyli Drake'a, której dokładna data na razie nie jest znana, ale świadczy to tylko o jej nieuchronnym nadejściu. Zanim Drake, uznawany za narodowe dobro zwróci na siebie uwagę całego świata sprawdzimy co do zaoferowania ma młode Toronto, nie tylko to należące do jego wytwórni OVO Sound.

Następnie udamy się do krainy klasycznego soulu. Na czele królestwa niezmiennie stoi Aretha Franklin, jeden z najpotężniejszych głosów gatunku, która 25 marca skończyła 74 lata. Nie zabraknie największych przebojów wokalistki i kolaboracji z innymi artystami.

Ostatnia godzina programu to podróż w nieznane. Eksperymenty, beaty przyszłości i bass. Zagrają m.in. Jlin, Visionist i Deadboy. Zapraszam - Marta Malinowska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama