Pewny awans szczypiornistek Zagłębia do półfinału PP

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-03-30 21:25
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Początek dzisiejszego starcia należał do Gdańska. Zagłębie jednak w ciągu sześciu minut rzuciło sześć bramek z rzędu i podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 7:2. Po bramce Kingi Lalewicz na trzy minuty przed przerwą było już 16:6. I tak na prawdę było już po meczu. Karolina Kalska zdołała jeszcze zmniejszyć stratę do dziewięciu bramek, ale po zmianie stron ponownie świetnie zaczęły grać faworytki.

W 38. minucie Zagłębie wyszło na rekordowe prowadzenie w tym spotkaniu - 23:10. Gdańszczanki mimo beznadziejnej sytuacji się jednak nie poddały. Skuteczne były Marta Dąbrowska i Marta Tomczyk. Na kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 24:16. Wciąż jednak sytuację na boisku kontrolowały gospodynie. Do ostatnich minut lubinianki nie dały zbliżyć się do siebie rywalkom i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 32:23. Oznacza to, że drużyna z Lubina będzie walczyła w Final FourPucharu Polski.

Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23 (17:8)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Premović 7, Obrusiewicz 4, Wiertelak 4, Marić 3, Lalewicz 3, Milojević 3, Semeniuk 2, Paluch 2, Jochymek 1, Walczak 1, Konofał 1, Załęczna 1 oraz Robótka.

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Dobrowolska - Dąbrowska 6, Tomczyk 3, Skonieczna 3, Mazurek 3, Lipska 2, Karwecka 2, Pesel 1, Kalska 1, Neitsch 1, Klonowska 1 oraz Pasternak, Kwiatkowska, Wilamowska, Fesdorf.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama