Wałbrzych straszy blokadami. Mieszkańcy: Zbudujcie parkingi!

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-04-01 10:44 | Zmodyfikowano: 2016-04-01 10:44
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

W ruch idą blokady i bloczki mandatowe. Wałbrzych rozpoczyna wojnę z kierowcami parkującymi w niedozwolonych miejscach. Zapowiedział to prezydent miasta, Roman Szełemej, a do wykonania zadania wyznaczył straż miejską. Pełniący obowiązki komendanta straży Andrzej Piotrowski przyznaje, że są gotowi. Odmalowali nawet swoje blokady:

Ofensywa zbiegła się z likwidacją wałbrzyskiego fotoradaru. Z mandatów przynosił on gminie nawet milion złotych rocznie.

Mieszkańcy Wałbrzycha zwracają uwagę na dwa problemy. Po pierwsze na to, że parkingi w centrum są zbyt drogie. Po drugie na to, że poza śródmieściem – zwłaszcza na Podzamczu i Piaskowej Górze – po prostu ich nie ma. Stąd parkowanie na trawnikach, chodnikach, pasach drogowych itd. Z kolei straż miejska przyznaje, że w ostatnim czasie drastycznych przypadków parkowania było tak dużo, że musieli zacząć intensywniej działać. - Dementuję jednak, nie kupiliśmy nowych blokad – podkreśla p. o. komendanta Andrzej Piotrowski. Naprawili i pomalowali już używane.

Podobny problem jest także we Wrocławiu:

  • Straż miejska we Wrocławiu: Nie zarabiamy na kierowcach

Andrzej Piotrowski z wałbrzyskiej straży mówi wprost: Sytuacja jest tak trudna, nie mamy wyjścia:

Mieszkańcy są oburzeni. Mówią wprost, że blokady to sposób na ratowanie budżetu miasta. Zamiast wojny radzą budowę parkingów.

POSŁUCHAJ CAŁEJ RELACJI:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pawel13
2016-06-01 08:47:47
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
a co z parkowaniem ciezarowych samochodow na podworkach
~Limciu
2016-04-08 12:58:16
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie będzie nowych parkingów, bo pieski nie będą miały gdzie srać. Pod każdym blokiem trawniczek/srawniczek musi być !
~taka prawda
2016-04-02 09:06:06
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Trochę się dziwię, że mając wpływ na działania SM nic w tym kierunku nie robimy. Wystarczy przecież parkować w odpowiednich miejscach, nie śmiecić, sprzątać kupy po psach itp. Jeżeli SM nie będzie miała co robić, to szybko okaże się zbędna i zostanie zlikwidowana. Wszystko w naszych rękach.
~mieszkaniec
2016-04-01 22:01:16
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 1
Haha, zabrali im możliwość zysku z kontroli radarowych to teraz kase trzepią z blokad :)
~Kierowca
2016-04-01 22:00:47
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Myślenie i działanie w taki sposób to patologia! Nie da się nie zauważyć i zaprzeczyć że z roku na rok samochodów przybywa!! Karanie kierowców za parkowanie w niedozwolonym miejscu (bo gdzie indziej jak nie ma miejsca) jest absurdem jeśli nie buduje się analogicznie miejsc parkingowych!!! Najłatwiej jest wysłać Straż Miejską, i udawać że problemem nie jest brak miejsc parkingowych a rozbestwieni kierowcy! Jak zwykle problem załatwia się od d. strony.
~stop propagandzie
2016-04-01 21:54:25
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
TU WIDAĆ PROPAGANDE W ARTYKULE. W WALBRZYCHU SIE ZARABIA NA MNDATACH A WE WROCKU NIE HEHE Podobny problem jest także we Wrocławiu: Straż miejska we Wrocławiu: Nie zarabiamy na kierowcach
~igor
2016-04-01 17:57:01
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
pod nosem im nielegalnie parkuja,a oni niewidza.wystarczy gorka kolo biedronki a parking wolny na goze,ale komu sie chce isc kawalek dalej jak moze stanac na kawalku trawnika .
~Magdalena
2016-04-01 17:35:52
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
I bardzo dobrze! Ja z wózkiem bardzo często nie mam jak przejechać bo kretyni parkują na cały chodnik! Chodniki są dla ludzi! Nie dla samochodów! Sama zacznę chyba robić zdjęcia i wysyłać do Straży Miejskiej bo to jest nagminne! Też jestem kierowca i jakoś zwracam uwagę na to gdzie parkuje i czy jest miejsce dla ludzi. Nie da sie blisko urzędu to parkuje się dalej . Spacer nikomu jeszcze nie zaszkodził.
~Maciek
2016-04-01 11:48:04
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jest ciśnienie z góry niech nie sciemniaja, jak nie zarobią na siebie to Straż zlikwiduja. W Wałbrzychu straznicy nie znaja przepisów ruchu drogowego, znajomi ostatnio dostali mandat pod Teatrem, bo ktoś pozmieniał znaki, zamiast dwudziestu miejsc sa trzy, a Straznicy M nie wiedza ze skrzyzowanie znak odwoluje. Więcej do Teatru nie pojdą, sztuka slaba, parking ekstra płatny.