Archiwum Druha Sławka w Radiu Wrocław Kultura. Początek o 20.00

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-04-01 19:24 | Zmodyfikowano: 2016-04-01 19:24

Marshall McLuhan - zmarły w 1980r. kanadyjski teoretyk komunikacji, jedna z kultowych postaci pop-kultury lat 60-tych, wizjoner, twórca koncepcji postrzegania świata jako globalnej wioski, nadal uważany za jeden z najwybitniejszych autorytetów w dziedzinie komunikacji masowej i mediów elektronicznych, jako jeden z pierwszych dostrzegł wyłaniającą się epokę informacyjną i ostrzegał przed konsekwencjami tego, co niedługo stanie się ze światem.

Bob Dobbs - ekolog paramedialny, autor, poeta, polityk, wykładowca, na pewnym etapie swojego życia pracownik służb specjalnych, któremu zlecono skompromitowanie osoby i poglądów McLuhana. Zamiast tego zafascynował się nim, porzucił służby i zaczął głosić swoje nierzadko bardzo ekscentryczne poglądy. Jednocześnie też inspiracja, symboliczny przywódca i guru satyryzującego powszechnie obowiązujące wiary kościoła znanego jako The Church of the SubGenius.

David Stefan Newfeld - to kanadyjski producent, artysta i architekt dźwięku, jak o sobie mówi, który pod szyldem "Producers For Bob" wydał w 1992r. album poświęcony filozofii Dobbsa, z którym zna się jeszcze z czasów studenckiego radia. To album składający się z wybranych fragmentów nagrywanej na kasety wieloletniej audycji Dobbsa zatytułowanej "The International Connection". Usłyszymy tu nie tylko poglądy Dobbsa na współczesne media i świat, ale też jego rozmaite teorie dotyczące międzynarodowych konspiracji, m.in. Evity Peron, Ronalda Reagana i papieża Jana Pawła II.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.