Lubińscy policjanci zlikwidowali trzy dziuple samochodowe

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-04-01 20:52 | Zmodyfikowano: 2016-04-01 20:52
Lubińscy policjanci zlikwidowali trzy dziuple samochodowe - fot. Dolnośląska Policja
fot. Dolnośląska Policja

Lubińscy policjanci zlokalizowali i zlikwidowali trzy dziuple samochodowe znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także podzespoły pochodzące z samochodów skradzionych na terenie Polski, Czech i Niemiec. Cztery zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały już zarzuty kradzieży pojazdów oraz paserstwa. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali 3 dziuple samochodowe. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji, w ciągu kilku ostatnich dni, kolejno wchodzili na posesje w województwie dolnośląskim i wielkopolskim, zabezpieczając podzespoły ze skradzionych samochodów.

Każdorazowo wstępna identyfikacja potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Czech. Realizując czynności w tych sprawach funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców woj. wielkopolskiego w wieku od 21 do 27 lat, którzy specjalizowali się w kradzieżach samochodów marki: Audi, VW i Skoda.

Z ustaleń policjantów wynika, ze po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Policjanci udowodnili zatrzymanym na chwile obecną 7 kradzieży samochodów i trzy usiłowania kradzieży. Ponadto zarzuty paserstwa usłyszał również zatrzymany 39 - letni mieszkaniec Dolnego Śląska.

Lubińscy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, w związku z powyższym nie wykluczają też kolejnych zatrzymań. Przypomnijmy, że za włamanie do pojazdu i jego kradzież grozi kara do 10, a za paserstwo do 5 Lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.