Forum Europejskiej Stolicy Kultury - konteksty

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-04-11 17:08
A|A|A

Pierwsze w 2016 roku Forum ESK, w nowej odsłonie, poprowadzi nasz dziennikarz, autor Wieczoru z kulturą Grzegorz Chojnowski. Spotkanie odbędzie się w BARBARZE w najbliższą środę o godzinie 18.00.

Gośćmi specjalnymi będą Jarosław Fret – Szef Rady Kuratorów ESK, kurator ESK ds. teatru, Michał Bieniek – kurator ESK ds. Sztuk Wizualnych, dr Jacek Pluta socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, Grigory Semenchuk – poeta, publicysta i manager kultury ze Lwowa. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozmawiać o ESK Wrocław 2016.

Podczas spotkania uczestnicy forum będą chcieli bliżej przyjrzeć się trwającemu świętu kultury i rozmaitym czynnikom, które wpływają na realizację kultury w ogóle, takim jak: zmieniające się formy uczestnictwa w kulturze, czy różnorodność oczekiwań mieszkańców miasta.

Forum ESK to seria otwartych debat moderowanych wokół tematów, jakie pojawiły się w trakcie tworzenia i realizacji ESK Wrocław 2016. W trakcie Forum można bliżej poznać różnorodny program i podyskutować o nim.  Spotkania odbywać się będą w formule debat z Kuratorami ESK Wrocław 2016, odpowiedzialnymi za realizację programu artystycznego oraz debat problemowych. Forum odbywać się będzie w Barbarze – siedzibie ESK Wrocław 2016 - min. dwa razy w miesiącu do końca 2016 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama