Puchar Polski piłkarzy ręcznych: Chrobry na remis, Zagłębie przegrało

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-13 21:44

Chrobry z Górnikiem w przeciągu kilkunastu dni zagrają ze sobą aż cztery razy. Za nimi już pierwsze starcie w Puchar Polski, a poza rewanżem czeka ich jeszcze rywalizacja w play-off Superligi. Mecz od początku był wyrównany. Pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W 20 minucie głogowianie doprowadzili jednak do remisu 11:11. Mimo to przy zejściu do szatni to Górnik był lepszy 15:13.

Emocji nie zabrakło także po przerwie. Chrobry wyciągnął wynik dopiero na dwie minuty przed końcem. Odrabiając straty z 28:30, do 31:31. Rewanż zatem powinien być pasjonujący.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 31:31 (15:13)

Górnik: Kornecki, Witkowski - Niedośpiał, Daćko, Mogielnicki, Tomczak, Gromyko, Piątek, Jurasik, Buszkow, Tatarincew, Gliński, Ścigaj, Adamuszek.

Chrobry: Kapela, Stachera - Pawłowski, Płocienniczak, Świtała, Sadowski, Bąk, Babicz, Gujski, Tylutki, Sobut, Biegaj, Kandora, Kubała, Jurecki.

Drugi dolnośląski przedstawiciel poradził sobie dużo gorzej, choć do 21 minuty pachniało sensacją. Wtedy to po trafieniu Wojciecha Gumińskiego Zagłębie prowadziło na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock 10:9. Niestety do przerwy gospodarze stracili już tylko jedną bramkę, a sami zdobyli ich osiem. Druga połowa była już tylko formalnością.

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:23 (17:11)

Orlen Wisła: Wichary, Corrales - Kwiatkowski, Daszek 5, Pusica 2, Ghionea 5 (1/1), Rocha 4 (2/2), Montoro 3, Tarabochia 3, Nikcević 8, Żytnikow 6.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz, Szamryło - Stankiewicz, Gumiński 4 (3/4), Rosiek, Przysiek 1, Kużdeba 1, Macharaszwili 1, Szymyślik 2, Wolski 1, Krieger 3, Gudz, Czuwara 1, Bartczak 7, Dżono 2.

W Final Four jest już Vive Tauron Kielce. W ostatniej ćwierćfinałowej parze Azoty Puławy pokonały PGE Stal Mielec 34:31. O tym kto dołączy do mistrzów Polski podczas finałowego turnieju w Warszawie zadecydują rewanże.