Europejska Stolica Kultury staje się także Światową Stolicą Książki UNESCO

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-04-22 16:39 | Zmodyfikowano: 2016-04-22 16:39
Europejska Stolica Kultury staje się także Światową Stolicą Książki UNESCO - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Na początek otwarcie instytutu Goethego, noc ukraińskiej poezji i literacki wieczór koreański. W sobotę w teatrze Capitol spotkanie z norweskim pisarzem Jo Nesbo - wejściówek już niestety nie ma. Tego dnia pasażerowie miejskiej komunikacji mogą jeździć za darmo, jest tylko jeden warunek - muszą czytać.

Sobota to także Europejska Noc Literatury - w 10 miejscach miasta znani aktorzy między innymi Magdalena Cielecka i Jan Nowicki będą czytali fragmenty utworów Williama Szekspira. Szekspirowskie teksty zabrzmią także na niedzielnym koncercie Chóru Narodowego Forum Muzyki. Pierwsi czytelnicy już odwiedzają Muzeum Pana Tadeusza.

Cały program znajdziecie tutaj. To natomiast lista niektórych naszym zdaniem najciekawszych wydarzeń:

Muzeum Pana Tadeusza - uroczysta inauguracja ekspozycji. Do 2 maja będą trwały przedpremierowe oprowadzania kuratorskie. 3 maja będzie można wejść do muzeum podczas dnia otwartego, nazajutrz placówka rozpocznie normalną działalność. Będzie czynna od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 18. Bilety (10 zł - ulgowy, 20 zł - normalny) od 25 kwietnia będzie można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.pantadeusz.ossolineum.pl W niedzielę (od godziny 12 do 15) z Muzeum Pana Tadeusza Radio Wrocław poprowadzi program specjalny.

Goethe -Institut Pop Up Pavillon - oficjalne otwarcie szklanego obiektu na placu Nowy Targ w piątek o godzinie 18. Jedną z atrakcji będzie występ niemieckich artystów teatru Dundu z ogromnymi marionetami. Finałem piątkowego wieczoru będzie Silent Disco przy Pawilonie, zabawę poprowadzi prezenter Radia RAM Maciej Przestalski.

W sobotę w pawilonie pojawi się między innymi Christian „Flake” Lorenz, klawiszowc Rammsteinu. Spotkanie z muzykiem poprowadzi Tomasz Sikora z Radia Wrocław. Niezwykły obiekt będzie działał do 10 lipca.

Klub Barbara - wieczór Koreański - godzina 17 wernisaż wystawy i spotkanie z Iwoną Chmielewską wokół książki „Maum”, której pierwsze wydanie ukazało się w Korei i za którą otrzymała prestiżową Bologna Ragazzi Award, nazywaną Noblem literatury dziecięcej.

Przejście Garncarskie - piątek godzina 19 Noc z lpoezją ukraińską, sobota - performans, w którym aktorzy Teatru Ad Spectatores wcielą się w sławnych (nieżyjących) polskich pisarzy. Godzinę później w Mediatece rozpocznie się literacka gra miejską z wrocławskimi autorami kryminałów. W tym samym czasie na fontannie na wrocławskim rynku będzie można obejrzeć wideomapping poświęcony Adamowi Mickiewiczowi.

Europejska Noc Literatury - od godziny 19 do północy, w 10 miejscach miasta aktorzy będą czytali fragmenty dramatów Williama Szekspira lista miejsc i artystów. Zaplanuj swoją trasę w ramach Europejskiej nocy literatury.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.