Final Four piłkarzy ręcznych bez Chrobrego i Zagłębia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-27 21:47

Na wielkie emocji liczyliśmy w starciu Chrobrego z Górnikiem. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się bowiem remisem. Niestety od początku dominowali goście. Górnik prowadził już 11:6, a ta przewaga przed przerwą jeszcze się powiększyła. Po skutecznie wykonanym rzucie karnym Szaszy Buszkowa, Chrobry przegrywał 13:22.

Po powrocie z szatni na moment odżyły jeszcze nadzieje. Gospodarze rzucili cztery bramki z rzędu i w 37 minucie było "tylko" 19:24. Niestety na więcej Chrobrego nie było już stać. Głogowianie przegrali 29:37 i odpadli w ćwierćfinale.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 29:37 (13:22)

Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 7, Pawłowski, Płocienniczak 2, Świtała 5, Sadowski 2, Bąk 1, Babicz 2, Gujski 2, Tylutk, Sobut 2, Kapela, Kandora 2, Jurecki 4. Trener: Piotr Zembrzuski

Górnik: Kornecki – Niedośpiał 1, Daćko 6,Mogielnicki 1, Tomczak 4, Kryński, Gromyko 3, Jurasik 9, Buszkow 8, Tatarincew 1, Gliński 4, Admuszek. Trener: Mariusz Jurasik.

Do Warszawy na turniej Final Four nie pojedzie także Zagłębie, ale to akurat było wiadomo już przed rewanżem z Orlenem Wisłą Płock. Trudno było przypuszczać, żeby lubinianie odrobili u siebie aż 13 bramek straty do wicemistrzów Polski.

To się nie stało, ale sam mecz był "gorący". W 24 minucie czerwoną kartką ukarany został Dimitri Zhitnikov, a po chwili jeszcze żółty kartonik ujrzał trener Wisły Płock. Jaki był wtedy wynik? Miedziowi trzymali się dzielnie bo prowadzili 11:10. Niestety ostatnie trzy minuty pierwszej połowy to popis "Nafciarzy". Efekt? To goście byli lepsi do przerwy 15:11.

Strat nie udało się już odrobić, a bramek padło jeszcze mnóstw. Zagłębie rzuciło ich 12. Wisła 20.

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 23:35 (11:15)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki, Shamrylo – Rosiek, Kużdeba 1, Pietruszko, Gudz, Dzono 2, Krieger 2, Wolski 3, Gumiński, Bartczak 9, Czuwara 1, Stankiewicz, Macharashvili 4, Szymyślik 1 .

Wisła: Corrales, Wichary – Ghionea 9, Daszek 8, Olkowski 4, Kwiatkowski, Rocha 7, Zhitnikov 3, Pušica 1, Toledo 2, Tarabochia 2.