Spalili zdjęcie prezydenta Wrocławia - sprawa trafi do prokuratury?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-05-01 18:04 | Zmodyfikowano: 2016-05-01 18:04
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek (Radio Wrocław)

To jednak nie jedyna osoba. Zgłoszenie do prokuratury zapowiedział także miejski aktywista Tomasz Sysło. Jak poinformował nas w rozmowie, chciał zrobić to już dzisiaj, ale przeszkodziła mu nieczynna z powodu majówki prokuratura. Zapowiada, że planuje to nadrobić już 4 maja. Jak twierdzi nie podobają mu się ksenofobiczne hasła w kierunku imigrantów, ani palenie zdjęć:

Przypominamy, że narodowcy podpalili portret prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza podczas wczorajszej manifestacji we Wrocławiu. Prezydent podpadł im, gdy zawiadomił prokuraturę ws. spalenia zdjęć Angeli Merkel. Czytaj więcej: TUTAJ

Uczestnicy marszu wyzywali prezydenta od "szmalcowników" i "konfidentów".

Rzecznik urzędu miejskiego, Arkadiusz Filipowski potwierdza, że dotarła do niego informacja o dzisiejszym incydencie, jednak sam Rafał Dutkiewicz nie będzie składał doniesienia do prokuratury.

Podczas wczorajszej manifestacji podpalony został także portret socjologa Zygmunta Baumana. Jak mówi policja, poza tą sytuacją nie doszło do żadnych niepokojących incydentów, więc funkcjonariusze nie musieli interweniować. Rzecznik dolnośląskiej policji, Wojciech Jabłoński,  dodaje, że wszystkie materiały zostaną dokładnie sprawdzone:

Warto dodać, że na plakacie zapowiadającym manifestację narodowców zostało umieszczone przekreślone zdjęcie "hailującej" Angeli Merkel z odwróconym krzyżem na czole. Sprawę plakatu bada prokuratura.

Czytaj więcej: Marsz przeciw polityce UE. Prokuratura wzięła pod lupę plakaty








REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2016-05-04 04:30:07
z adresu IP: (86.45.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~xdcam
2016-05-03 00:24:30
z adresu IP: (195.242.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dutkiewicz z kochanicami sie wozi a zdjecie jego pala.Widac jak bardzo go popieraja
~taka prawda
2016-05-02 21:12:35
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ale socjotechnika. Cała publikacja to odwrócenie uwagi od istoty manifestacji. Warto znaleźć w internecie film z tej manifestacji i obejrzeć oraz posłuchać o co tak na prawdę chodziło demonstrującym, a nie skupiać się na błahym zagadnieniu palenia portretów. Drodzy żurnaliści nie mąćcie ludziom "pod beretami". Naród już nie jest taki ciemny jak się wam wydaje.
~ZXV
2016-05-02 19:26:48
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
A Dutkiewicz to już jest "naczelny organ państwa"? To jakie niby miało być przestępstwo?
~Yeti
2016-05-02 17:41:51
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Edukator z matura czy bez. Obywatel z dowodem czy paszportem. Mieszkowski jako rzecznik obrońców imigracji i niejajki S. jako czort wie kto. Braow ONR, róbcie swoje!!!!!!
~mam
2016-05-02 17:40:06
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 1
Obywatelu! twoje zyczenia to woda na moje brudne od pyłu wznoszonego przez kłapiacych dziobami leawków uszy. Grafoman, to aur donosów. tak?
~Baku
2016-05-02 17:30:25
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co za grafomański tekst! Ktoś to czyta przed publikacją?
~Obywatel
2016-05-02 11:58:17
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 0
dzieciarnia bawi się w bojówki, a nie wie co to wojna i cierpienie. Często jest mocna w gębie i na stadionie. Pytanie jak zachowałaby się na polu walki. Nikomu tego nie życzę.
~pińcet plus
2016-05-01 22:40:01
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -10
Po gębach widać że to patologia
~Obywatel
2016-05-01 22:04:13
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: -15
narodowcy pamiętajcie dzisiaj wy mówicie śmierć wrogom ojczyzny a jutro to niemieccy narodowcy poproszą o zwrot Niederschlesien i co też ich poprzecie????. Wstyd gloryfikowanie takiej ideologii w kraju, który miała być unicestwiony przez nazistów. Lepiej pouczcie się historii.
~trololololo
2016-05-01 21:47:32
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 6
hahaha - dutkiewicz "konfident" i "szmalcownik". Miszcze!
~tsy
2016-05-01 21:22:46
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -13
mój portret też troglodyci powinni spalić - też zgłosiłem do prokuratury ten incydent spalenia portretu kanclerz Niemiec
~Komentarz został usunięty
2016-05-01 21:22:11
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~stryj
2016-05-01 20:57:07
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -9
niech pokażą twarze tych "dzielnych" manifestantów
~Komentarz został usunięty
2016-05-01 20:53:26
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~ana
2016-05-01 20:34:08
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: -17
Kraj, w którym palono ludzi w w piecach, w stodołach dochodzi do takich rzeczy.Teraz pali się zdjęcia LUDZI, dzieli się LUDZI na sorty. To doprowadzi do zguby naszego kraju.
~ana
2016-05-01 20:13:05
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: -16
Nieludzki kraj. Coraz bardziej nieludzki, dziki, barbarzyński, zły. Dlatego zginie zmiażdżony przez nienawiść.
~OYY
2016-05-01 20:08:06
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nie pij wódki, ani wina. Kup karabin... ...
~dąb
2016-05-01 19:08:35
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
a prokuratura cały czas bada czy Rybak paląc kukłe złamał prawo... i prokuratura uważa, że można palic zdjecia i w ogóle. Ciekawe kogo zdjęcia spalą nastepnym razem i kiedy ktos sie tym zajmie