We Wrocławiu dziś czwarta edycja sprzątania Odry

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-05-13 08:37 | Zmodyfikowano: 2016-05-13 08:37
A|A|A

Fot. fundacja Onwater

Inicjatorem akcji jest fundacja Onwater, która prowadzi ją już po raz kolejny. Głównymi uczestnikami akcji są dzieci. jak mówią o tym, że trzeba sprzątać nie tylko po sobie wiedzą nie od dziś:

Akcja we Wrocławiu organizowana jest już po raz czwarty. Jej pomysłodawca Kamil Zaręba mówi, że w Odrze znaleźć można naprawdę wiele skarbów:

Na końcu uczestnicy sprzątania z wyłowionych śmieci stworzą wystawę plastyczną, którą zaprezentują w rynku. Pomysł popiera wielu uczniów - jak mówią stan naszgo środowiska pogarsza się każdego roku, dlatego takie akcje powinny być organizowane jak najczęściej:

Fot. Fundacja Onwater - finał akcji w 2015 roku

Uczestnicy akcji posprzątają 1,5 kilometrowy odcinek rzeki, a z wyłowionych w wodzie śmieci stworzą wystawę, którą będzie można podziwiać na wrocławskim rynku.

Sprzątanie odry to akcja organizowana we Wrocławiu juz po raz czwarty. Jej organizator - fundacja on water podaje, że dotąd udało się wyciągnąć z odry 2,5 tony śmieci. W akcji ma wziąć udział około 350 osób a nad ich bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy oraz policja.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama