TOP5 dolnośląskich schronisk górskich - wygrywa Pasterka !!!!

Filip Marczyński, Piotr Słowiński, Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-06-04 11:30 | Zmodyfikowano: 2016-06-04 11:30
A|A|A

Fot. Przystanek Pasterka

Głosowanie potrwa do piątku 10 czerwca , do godziny 09 30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu.

Ten plebiscyt już się zakończył
  • Pasterka
    Pasterka
    Fot. Przystanek Pasterka

    Głosów: 1035

    Średnia ocena: 4.4

  • Samotnia
    Samotnia
    Fot. Joerg Meinert

    Głosów: 976

    Średnia ocena: 4.3

  • Szwajcarka
    Szwajcarka
    Fot. Piotr Słowiński

    Głosów: 439

    Średnia ocena: 4

  • Andrzejówka
    Andrzejówka
    Fot. Radwa - Praca własna, wikimedia.org

    Głosów: 374

    Średnia ocena: 3.9

  • Schronisko na Przełęczy Okraj
    Schronisko na Przełęczy Okraj
    Fot. Piotr Słowiński

    Głosów: 328

    Średnia ocena: 3.6

Schronisko Samotnia 

fot Marek Arcimowicz

Kto był w Karkonoszach, z pewnością zgodzi się z tym, że do najpiękniejszych ich zakątków należy Kociół Małego Stawu. Właśnie tu, nad Małym Stawem, gdzie las ustępuje już miejsca kosodrzewinie, stoi - SAMOTNIA.Warto zboczyć z głównego szlaku prowadzącego od świątyni Wang na Śnieżkę i nacieszyć oczy pięknem krajobrazu, bogactwem wysokogórskiej roślinności, a nawisami śnieżnymi zimą /www.samotnia.com/.   

Schronisko Pasterka

Fot. Przystanek Pasterka

Klimatyczne schronisko w Górach Stołowych. Świetny punkt wyjścia dla wycieczek na przykład na Szczeliniec oraz do Błędnych Skałek. Budynek ma dziewięćdziesiąt lat, kilka sezonów temu przeszedł gruntowny remont. Miejsce wielu imprez, koncertów i turystycznych spotkań. Umowny i pozytywny „koniec świata”.

Schronisko Szwajcarka 

Fot. Piotr Słowiński

Szwajcarka, to schronisko w Rudawach Janowickich. Budynek ma prawie 200 lat, jest drewniany i urokliwy. Można tam nadal otrzymać wrzątek, poza szczytami sezonu można planować nocleg niemal z marszu.


Schronisko Andrzejówka

Fot. Radwa - Praca własna, wikimedia.org

Duma Gór Suchych. Stojące na Przełęczy Trzech Dolin w cieniu Waligóry oraz Klina. Od lat lider rankingów na najlepsze polskie schronisko górskie. Świetny punkt wyjścia do wycieczek pieszych, rowerowych i narciarskich. Warto bywać, także na organizowanych w Andrzejówce koncertach muzyki wszelakiej.

 

Schronisko na Przełęczy Okraj 

Fot. Piotr Słowiński 

Schronisko na Przełęczy Okraj od 3 lat ma nowych gospodarzy i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Położone kilometr nad poziomem morza ma górski charakter, ale też można tam dojechać samochodem. W rejonie Okraju można dziś przechodzić można przez granicę bez problemu, wyruszyć ze schroniska na Okraju na Lasocki Grzbiet, tak polski jak czeski, czy na Kowarski Grzbiet, w stronę Śnieżki, na czeskie Rychory, czy do Budnik dawną trasą przemytników, tzw. Tabaczaną Ścieżką.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2016-06-17 02:51:25
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~JaMyszka
2016-06-11 14:48:47
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ta ruda buda Karkonoszy jest ozdobą - Już dawno tak śpiewał poeta.
~duchgór
2016-06-10 12:35:40
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 3
Andrzejówka na pewno nie tam nie akceptują psów Stawiam na Pasterkę można z psami i pyszne żarełko
~irelec48
2016-06-10 10:14:53
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: -6
Andrzejówka - za swój niepowtarzalny , specyficzny wygląd , klimat i obsługę :)
~Bandytka5
2016-06-10 09:23:20
z adresu IP: (176.58.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kocham pasterke
~magda_świebodzice
2016-06-10 08:54:47
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pasterka
~bbeenneess
2016-06-10 08:09:07
z adresu IP: (78.108.xxx.xxx)
Ocena: 3
Samottnia je na krásném místě, blízko jezera a hřebene..úžasná poloha a krásná chata a výborné služby Beneš Jaroslav Praha
~docent
2016-06-10 04:48:06
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tylko magiczna Samotnia !!!
~Czesław
2016-06-10 00:47:01
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 10
zdecydowanie Pasterka najlepsza
~małgosia
2016-06-09 23:06:58
z adresu IP: (185.118.xxx.xxx)
Ocena: 15
SAMOTNIA !!!!!!! Takiego klimatu nie ma żadne schronisko !!!!!!
~dorota
2016-06-09 20:30:03
z adresu IP: (109.158.xxx.xxx)
Ocena: -7
Andrzejowka????
~dorota
2016-06-09 20:29:31
z adresu IP: (109.158.xxx.xxx)
Ocena: -3
Andzrejowka
~basia
2016-06-09 17:50:22
z adresu IP: (85.52.xxx.xxx)
Ocena: -10
bardzo lubię Andrzejówkę: za miłą atmosferę, za dobre jedzenie…
~Greg
2016-06-08 17:41:24
z adresu IP: (70.162.xxx.xxx)
Ocena: 7
Z pewnością PASTERKA. Przypomina nam Alaskę, gdzie mieszkaliśmy 23 lata. Piękne widoki i wspaniała kuchnia szefa Ryszarda.
~Olek
2016-06-08 17:08:47
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dla mnie najfajniejsza jest Andrzejówka - świetny klimat i pyszne jedzenie :)
~Krysia
2016-06-08 10:49:52
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 15
Moim faworytem jest Samotnia.
~Ruskie
2016-06-07 22:30:33
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
EEEE, takich pysznych ruskich jak w Andrzejówce nie ma w żadnym innym schronisku !!!
~Grzegorz
2016-06-07 16:13:03
z adresu IP: (70.162.xxx.xxx)
Ocena: 12
PASTERKA! A jak spróbujecie dania z kuchni Ryszarda to będziecie odwiedzać ten piękny ośrodek co tydzień.
~Helena
2016-06-07 15:41:58
z adresu IP: (70.162.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zdecydowanie Pasterka. Spędziliśmy tam piękne wakacje i wrócimy chętnie. Mieszkamy w USA i Pasterka jest dla nas super atrakcyjna.
~Fretka
2016-06-07 15:38:18
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 14
no ba, Pasterka :)
~Kula
2016-06-07 15:22:10
z adresu IP: (195.212.xxx.xxx)
Ocena: -4
Pasterka rulezzzzzzzzzz :D
~Aga
2016-06-07 10:23:43
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tylko Samotnia:))
~pusia
2016-06-07 09:23:18
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 12
Samotnia jest oczywiście super i każdemu znana - myślę, iż nie powinna tu stawać w szranki z mniej popularnymi schroniskami. Wiadomo, że wygra. Ja uwielbiam Pasterkę i Andrzejówkę - są fantastyczne!!! W Szwajcarce byłam dość dawno i bez noclegu, zatem trudno mi oceniać. Na Okraju spałam bardzo dawno temu i fajnie, że mi o nim przypomnieliście! Zrobię tam następną jesienną imprezkę dla grona przyjaciół!
~Komentarz został usunięty
2016-06-07 08:29:07
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Komentarz został usunięty
~Magda!
2016-06-07 06:06:37
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Samotnia :)
~Ewa
2016-06-06 21:37:36
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pasterka
~Tereska
2016-06-06 18:50:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
A schronisko pod Łabskim Szczytem? !!! Najlepsze !
~Majazpoznania
2016-06-06 18:40:38
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pasterka - numer jeden!!!
~Ann
2016-06-06 16:34:11
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Samotnia ????
~jols2044
2016-06-06 16:22:34
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 2
Naturalnie Samotnia! Number One!
~Garkotłuk
2016-06-06 16:21:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
A gdzie są schroniska z Gór Sowich i Izerskich?
~Crr+
2016-06-06 16:10:03
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jakby jeszcze jakiś dobry konserwator nad nimi przysiadł to by lśniły pięknością.
~Cr+
2016-06-06 16:09:26
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jakby jeszcze jakiś dobry konserwator nad nimi przysiadł to by lśniły pięknością ^^
~bolek
2016-06-06 15:41:12
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
Andrzejówka to na mniej odpowiednie schronisko w tym rankingu !!!
~rst
2016-06-06 14:53:55
z adresu IP: (91.203.xxx.xxx)
Ocena: 2
A gdzie Schronisko Jagodna ???
~dana
2016-06-06 13:25:20
z adresu IP: (212.14.xxx.xxx)
Ocena: 6
Samotnia
~Fido
2016-06-06 09:03:22
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ale na my tu mamy więcej schronisk gdzie jest resztra
~Jan
2016-06-04 16:09:46
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
Andrzejówka to porażka, Szwajcarka luksusowe łazienki :) i dobre pole namiotowe, Pasterka super tylko to prawie nie w górach, Samotnia też super, tylko tłumy, fajnie zimą, Okraj przyzwoicie tylko wszędzie daleko, nawet w góry, blisko do lasu i na czeskie piwo
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.