Wrocławskie Klimaty na Festiwalu Książki w Bratysławie

IAR | Utworzono: 2016-06-04 10:31 | Zmodyfikowano: 2016-06-04 02:19
A|A|A

Fot: wikipedia

Jak wyjaśnia dyrektor Festiwalu Peter Michalik, impreza, która prezentuje książki ze Słowacji, Czech, Węgier, Polski i Ukrainy, nie koncentruje się jedynie na pisarzach.

"BRaK nie jest tylko festiwalem literackim, ale wydarzeniem, podczas którego na równych prawach prezentują się pisarze, ilustratorzy czy projektanci okładek, a więc wszyscy ci, którzy uczestniczą w procesie wydawania książki" - podkreśla Michalik.

Wśród polskich wystawców są między innymi wrocławskie wydawnictwo Książkowe Klimaty oraz Wydawnictwo Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Podczas Festiwalu swoją słowacką premierę będzie mieć "Papusza" Angeliki Kuźniak. Autorka spotka się także z czytelnikami. Swoje prace będzie prezentował ilustrator Bohdan Butenko oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy, których szeroko nagradzana na świecie książka "Mapy" pojawiła się w słowackich sklepach w Dzień Dziecka. Z koncertem wystąpi natomiast krakowski zespół Karpaty Magiczne. Bratysławski Festiwal Książki "BRaK" potrwa do jutra.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama