Ile waży 2 mln złotych? Zaglądamy do bankowego skarbca - ZOBACZ!

| Utworzono: 2016-06-04 13:02 | Zmodyfikowano: 2016-06-04 12:52
A|A|A

Fot: Joanna Mazurek

Zapraszamy tych dużych i małych marzycieli do Narodowego Banku Polskiego na dzień otwarty. Moc atrakcji od samego rana - można dać się zamknąć nie tylko w skarbcu ale także odwiedzić np. escaperoom – pomieszczenie pełne zagadek, szyfrów, zamków i kłódek. Co ciekawe tajemniczy pokój w Narodowym Banku Polskim to... gabinet prezesa! Komu uda się wydostać z niego w 10 minut? Sprawdźcie sami.

Na miejscu w sobotę był także wóz satelitarny Radia Wrocław i Dolnośląski Rozkład Jazdy. Sprawdziliśmy np. jak wyglądają srebrne bulionowe monety z australijskiej mennicy. Bulionowe nie oznacza, że powstają z rosołu, najlepiej sprawdzić samemu. Są piękne, na rewersach są np. misie koala

Radio Wrocław zajrzało również do bankowego skarbca. Już otwarcie drzwi nie jest łatwe – tysiące kombinacji w zamkach, a drzwi ważą, bagatela, 4 tony! Wewnątrz hartowane kraty, sejf i worki pełne tysięcy złotych. Niestety banknoty zostały zmielone w drobny mak. Nawet najzdolniejszy plastyk nie będzie w stanie skleić stu, czy dwustuzłotówek.

Dzieciaki mogą liczyć także na gry, konkursy i świetną zabawę z pieniędzmi w tle. A dorośli? Hasłem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych jest "Poznaj NBP". Jest to także nazwa serwisu internetowego prezentującego podstawowe funkcje banku centralnego. Uczestnicy spotkań w oddziałach NBP będą mieli okazję poznać te funkcje biorąc udział m.in. w grze, dzięki której dowiedzą się, co to jest inflacja i jaki jest cel inflacyjny. Zwiedzający będą mogli również zapoznać się z nową aplikacją NBP Portfel, która podpowiada, jak organizować codzienne wydatki.

Dni otwarte w Narodowym Banku Polskim we Wrocławiu trwają przez cały weekend. W sobotę do godziny 15:00. W niedzielę od 09:00 do 14:00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama