Nagroda Wielkiego Kalibru dla Szamałka i Mroza

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-06-05 07:01 | Zmodyfikowano: 2016-06-05 07:01
A|A|A

Jakub Szamałek i jego książka CZYTANIE Z KOŚCI to tegoroczny zwycięzca Nagrody Wielkiego Kalibru, najbardziej prestiżowego w Polsce wyróżnienia dla autorów kryminałów i powieści sensacyjnych.

Jakub Szamałek - pierwszy z lewej - słucha laudacji przewodniczącej jury Janiny Paradowskiej 

Wybrana przez jurorów książka to kryminał archeologiczny. Akcja dzieje zarówno współcześnie, jak i w 421 roku p.n.e., kiedy główny bohater Leochares rozwiązuje zagadkę zamachu na etruskiego króla. Laureat otrzymał statuetkę i 25 tysięcy złotych. 5 tysięcy i statuetkę za najlepszą powieść sensacyjną roku dzięki głosom czytelników zdobył Remigiusz Mróz, nominowany - zdarzyło się to po raz pierwszy w historii nagrody - za dwie powieści: KASACJA i ZAGINIĘCIE.We wtorek w Radiu Wrocław Kultura wywiad z Remigiuszem Mrozem (słuchajcie audycji między 16:00 a 21:00).

Nagroda w ręku Petera Robinsona (obok poeta i autor kryminałów Marcin Świetlicki)

Na gali we wrocławskim Starym Klasztorze wręczono również Honorowe Nagrody Wielkiego Kalibru. Odebrali je: Pierre Lemaitre, Peter Robinson i Tess Gerritsen.

 
W środku Tess Gerritsen, po lewej Irek Grin - szef festiwalu, po prawej wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski

Dziś ostatni dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału i spotkania z Jensem Lapidusem (o 10:00 w Mediatece), Chrisem Carterem (12:00) oraz gra miejska w Barbarze przy Świdnickiej (także w południe).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama