Ryszard Tarasiewicz zostaje w Miedzi na kolejny rok

Gregor Niegowski, Miedź Legnica | Utworzono: 2016-06-06 07:18
A|A|A

fot. ekstraklasa.pl

– Chciałem tu zostać i cieszę się, że będę dalej prowadził Miedź. Od początku swojej pracy w Legnicy chciałem walczyć o najwyższe cele i tak będzie – powiedział Ryszard Tarasiewicz.

Tarasiewicz objął zespół Miedzi 24 sierpnia 2015 roku, już w trakcie rundy jesiennej. Doświadczony szkoleniowiec poprowadził dotychczas zespół w 30 meczach, w których zaliczył 13 zwycięstw, 10 remisów i 7 porażek. Legniczanie wiosną mogą pochwalić się imponującą serią dwunastu kolejnych meczów bez porażki, w których stracili zaledwie 2 bramki.

– Budowa drużyny to długi proces i potrzebowaliśmy czasu na wypracowanie u zawodników automatyzmu w pewnych zachowaniach, których wymagam od nich na boisku. Jeśli ktoś ogląda nasze mecze regularnie to widzi, że ten zespół ma już swój styl i pomysł na grę – ocenia Ryszard Tarasiewicz.

– Kończący się sezon pokazuje, że mamy trzon drużyny i pod wodzą trenera Tarasiewicza Miedź idzie w dobrym kierunku. Jeśli uda się latem mądrze wzmocnić zespół, a chyba wszyscy wiedzą na jakich pozycjach brakuje nam jakości, to trener może z tą drużyną osiągnąć zakładany cel – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Od 6 czerwca piłkarze Miedzi rozpoczynają urlopy, a do treningów wrócą 21 czerwca.

Ryszard Tarasiewicz był związany ze Śląskiem Wrocław od początku swojej kariery. Jest wychowankiem klubu z Oporowskiej z którym zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, później grał w lidze szwajcarskiej i francuskiej.

Jako trener również rozpoczynał w Śląsku Wrocław, pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca od 2004 roku z roczną przerwą w sezonie 2006/2007 kiedy to prowadził Jagiellonię Białystok.

Jako trener Śląska w sezonie 2008/2009 zajął z drużyną 6. miejsce w Ekstraklasie oraz zdobył Puchar Ekstraklasy.

Później pracował jeszcze w ŁKS-ie Łódź, Pogoni Szczecin (awans do Ekstraklasy) i Zawiszy Bydgoszcz (zwycięstwo w finale Pucharu Polski).

REKLAMA
Reklama