Dni Kultury Saksońskiej we Wrocławiu

| Utworzono: 2016-06-06 16:17 | Zmodyfikowano: 2016-06-06 16:17
A|A|A

We Wrocławiu od 3 do 10 czerwca odbędą się Dni Kultury Saksońskiej. To wszystko przy w ramach 25 rocznicy podpisania Traktatu między Rzeczpospolitą Polską, a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. 

Wydarzenie jest współorganizowane przez Kancelarię Państwa Saksonii i Konsula Generalny RFN. Na obchody przygotowano wielopłaszczyznowy program, na który złożą się muzyka, taniec, film, a także sztuki plastyczne. Celem ma być zapoczątkowanie spotkań z saksońskimi artystami, ich stylem życia podczas imprez organizowanych dla mieszkańców Wrocławia. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów, a także wspólnego świętowania. 

Już dziś tj. 6 czerwca odbędzie się koncert muzyki klasycznej Nowego Towarzystwa Bachowskiego realizowany we współpracy z ZEGGERTEUM i luterańską parafią św. Krzysztofa. Literackie spotkanie z saksońskimi pisarzami odbędzie się 8 czerwca, a 10 czerwca na Stadionie Miejskim przy okazji "Festiwalu Dobrego Piwa" zagra zespół rockowy Fee Little Pigs. Zwieńczeniem Dni Kultury Saksońskiej będzie wieczorny koncert połączony z rozmową nastrajającego futurystycznie kwartetu STAHLQUARTETT organizowany w Galerii na Czystej. 

Program kulturalny saksońskich artystów ma wzbogacić wydarzenia związane z Wrocław - Europejska Stolicy Kultury.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama