Maciej Gorzkiewicz zostaje w Cuprum Lubin

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-14 09:42 | Zmodyfikowano: 2016-06-14 08:42
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

32-latek szykuje się zatem do swojego czwartego sezonu w barwach "Miedziowych".

"Jestem w Lubinie już parę lat i jest mi tu na tyle dobrze, że jakoś nie spieszno mi do dużych zmian. Przedłużenie umowy było więc dla mnie naturalnym odruchem " - mówił Maciej Gorzkiewicz, który w minionym sezonie był głównie zmiennikiem Grzegorza Łomacza. Trudno się spodziewać, żeby w najbliższych miesiącach ten stan rzeczy miał się zmienić, bo jego rywal to w końcu etatowy reprezentant Polski. Jak sam przyznaje jednak ta rola mu nie przeszkadza tym bardziej, że zespół osiągał dobre wyniki:

"Piąte miejsce uznaję za sukces. W trakcie sezonu mieliśmy różne momenty i niewiele brakowało, żeby wskoczyć do strefy medalowej. Z drugiej zaś strony parę przegranych akcji i setów mogło spowodować znaczny spadek w tabeli. Poprawiliśmy miejsce z poprzedniego sezonu, także można powiedzieć, że odkąd Cuprum jest w PlusLidze jest tylko coraz lepiej. Kluby kończące sezon wyżej od nas na pewno mają większe budżety i to też może być jakiś odnośnik".

Maciej Gorzkiewicz to kolejny zawodnik, który przedłużył kontrakt z Cuprum. Wcześniej zrobili to już Marcus Boehme, Robert Täht, Keith Pupart, Dawid Gunia i Łukasz Kaczmarek. Są też straty - Lubin opuścili Marcin Możdżonek i Wojciech Włodarczyk.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama