Kultura DAB+Teatr, wtorek 16:00-20:00, Magda Piekarska, Grzegorz Chojnowski

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-06-14 15:16 | Zmodyfikowano: 2016-06-14 15:16
A|A|A

Czy będzie to ostatnia prezentacja wszystkiego za jednym zamachem? Może tak być, bo jeśli do Polskiego przyjdzie nowy dyrektor, może mieć inne pomysły na teatralne życie i - przede wszystkim - repertuar. Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs, ale zwleka z powołaniem komisji konkursowej, na rozstrzygnięcie jest jeszcze niespełna miesiąc. Czekamy. Tymczasem rozmawiamy o sytuacji wewnątrz teatru z Tomaszem Lulkiem - aktorem, członkiem Rady Artystycznej i związkowcem, oraz producentką Katarzyną Majewską. O 17:15 ESK Wrocław 2016 i główna atrakcja najbliższego weekendu w ESK, czyli 'Hiszpańska Noc z Carmen - Zarzuela Show' na Stadionie Miejskim.

Słuchajcie nas na www.radiowroclawkultura.pl

Będą konie na stadionie, ale - mamy nadzieję - również kawał operowego dramatu. Wrócimy też - w komentarzu - do sobotniego 'Flow'. Po 17:30 nasza recenzja 'Bachantek' - premierowej propozycji Wrocławskiego Teatru Pantomimy. O 18:00 Monika Blige z Instytutu Grotowskiego opowie o wrocławskiej wizycie Thomasa Richardsa. Zapytamy o to, jak działa Workcenter of Grotowski and Richards w Pontederze, z czym przyjechało i co zaprezentuje w Studiu na Grobli w czwartkowy wieczór. 19 czerwca będzie natomiast okazja do bezpośredniego spotkania ze spadkobiercą Jerzego Grotowskiego.

A na koniec audycji (o 19:00, oczywiście last not least) Dagmara Mrowiec-Matuszak, znakomita aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, nie dość, że w 'Dziadach' w reż. Michała Zadary występująca, to reżyserująca 'Dziady', w których (21 i 22.06 na Scenie Kameralnej) zagra młodzież wyłoniona w castingu. A ponieważ w listopadzie minie 10 lat od kiedy Dagmara Mrowiec dołączyła do zespołu TP, jest także okazja do jubileuszowych wspomnień. Po 20:00 zostańcie na Wieczór z Kulturą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama