Goethe-Institut Pop Up Pavillon: Koncert i wielka pozytywka

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-06-17 09:28
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne

Dziś o godz. 18:00 rozpocznie się wernisaż ostatniej interaktywnej instalacji Goethe-Institut Pop Up Pavillon. Na Nowym Targu wystąpią muzycy z Marcin Brass Band, którzy na dachu Pawilonu wykonają trzy utwory i tym samym wejdą w interakcję z instalacją Niklasa Roya – autora wystawy. Music Construction Machine działać będzie do 10 lipca.

Niklas Roy stworzył ogromną pozytywkę działającą na zasadzie fabrycznego taśmociągu. Wewnątrz Goethe-Institut Pop Up Pavillon staną gitara elektryczna, keyboard i perkusja. Na zewnątrz Pawilonu wystawać będzie tylko korba.

Aby uruchomić mechanizm, trzeba będzie wcielić się w rolę człowieka-orkiestry, który wprowadzi korbę w ruch i wydobędzie z małego bandu serię dźwięków, zależnych od tempa i sposobu obracania. Człowiekiem-orkiestrą może zostać każdy i zagrać awangardowe trio jazzowe lub wariacje punkowej kapeli. Music Construction Machine będzie można oglądać do 10 lipca, a dźwięk instalacji będzie wyciszany codziennie o 22:00.

Gościnnie na wernisażu będą obecni: Daniel Goepfert, Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka i Niklas Roy. Przemówienia będą tłumaczone na język polski.

17 czerwca przypada rocznica 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec, dlatego też wernisaż instalacji „Music Construction Machine" będzie bardzo wyjątkowy, bo symboliczny.

Wszystkie instalacje artystyczne, prezentowane w Goethe-Institut Pop Up Pavillon, są realizowane w kooperacji z Centrum Sztuki WRO. W ramach tego partnerstwa, 15.06 o godz. 17.00, odbędzie się tam artist talk z artystą Niklasem Royem, który opowie o swojej twórczości i o instalacji „Music Construction Machine".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama