Napadli na 92-latka. Jeden już uciekał z kraju

Piotr Kaszuwara, mat. policyjne | Utworzono: 2016-06-17 10:54
A|A|A

Do zdarzenia doszło 9 maja br. w miejscowości Pierstno. Późną nocą grupa zamaskowanych osób wyważyła drzwi wejściowe do mieszkania pokrzywdzonego i przewracając go na ziemię doprowadziła do stanu bezbronności. Następnie sprawcy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 11 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy prowadząc czynności operacyjne w tej sprawie zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o udział w tym zdarzeniu. Oboje okazali się mieszkańcami powiatu trzebnickiego.

Podejrzani trafili prosto do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze nadal poszukiwali trzeciej osoby biorącej udział w napadzie. Mężczyzna ten był poszukiwany operacyjnie i został zatrzymany przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej na lotnisku, gdy próbował opuścić teren kraju.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić mu może teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama