Napadli na 92-latka. Jeden już uciekał z kraju

Piotr Kaszuwara, mat. policyjne | Utworzono: 2016-06-17 10:54
A|A|A

Do zdarzenia doszło 9 maja br. w miejscowości Pierstno. Późną nocą grupa zamaskowanych osób wyważyła drzwi wejściowe do mieszkania pokrzywdzonego i przewracając go na ziemię doprowadziła do stanu bezbronności. Następnie sprawcy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 11 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy prowadząc czynności operacyjne w tej sprawie zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o udział w tym zdarzeniu. Oboje okazali się mieszkańcami powiatu trzebnickiego.

Podejrzani trafili prosto do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze nadal poszukiwali trzeciej osoby biorącej udział w napadzie. Mężczyzna ten był poszukiwany operacyjnie i został zatrzymany przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej na lotnisku, gdy próbował opuścić teren kraju.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić mu może teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
PiotrPietraszek
Piotr Pietraszek
 18:00 - 20:00
Popołudnie kibica
Zapraszamy
Reklama