Program A-i-R Wro: Wyniki naboru na rezydencję artystyczną dla twórców z Europy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-19 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-19 20:00
A|A|A

Zadaniem zaproszonych do otwartego naboru artystów z Europy było przedstawienie projektów wpisujących się w temat kultury i sztuki w dobie kryzysu migracyjnego w XXI wieku. Poprzez projekt „Ghetto Relay”, Alessandra Ferrini ma zamiar nawiązać do węzłów radiowych, służących do komunikacji imigrantów zbierających pomidory we włoskim regionie Puglia. Sytuacja wykorzystywanych ponad siły przez lokalnych farmerów i pracujących za głodowe stawki robotników farm pomidorowych, stanie się punktem wyjścia do analizy systemu współczesnego niewolnictwa. Rezultatem rezydencji Alessandry Ferrini będzie wystawa podsumowująca jej badania, uzupełniona o realizacje wideo.

Alessandra Ferrini urodziła się w 1984 roku we Florencji; jest absolwentką wydziału Antropologii Przestrzeni, Krajobrazu i Architektury na Uniwersytecie w Londynie oraz absolwentką wydziału Sztuki Mediów Uniwersytetu w Westminster.

Projekt artystki został wybrany przez komisję, w skład której weszli: Bartek Lis – Przewodniczący Komisji, Krzysztof Bielaszka – Wiceprzewodniczący i sekretarz Komisji oraz Karolina Bieniek i Berenika Nikodemska – Członkinie Komisji.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama