Jarmark Staroci Skwer kościoła św. Marii Magdaleny Wrocław

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-20 13:06
A|A|A

Organizatorzy Targów Staroci „Pod Iglicą „ we Wrocławiu, zachęcają do wzięcia udziału w:

PIERWSZEGO WROCŁAWSKIEGO JARMARKU STAROCI Z OKAZJI ŚWIĘTA WROCŁAWIA który odbędzie się w dniach 24-26.06.2016 roku Skwer kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Ta plenerowa impreza jest o tyle atrakcyjna, gdyż władze miasta Wrocławia po kilkudziesięciu latach zgodziły się udostępnić miejsce w pobliżu rynku, dla tego typu integracji, wymiany czy promocji naszego miasta.

Wystawcy przyjadą z różnych stron Polski ale i z zagranicy. Prezentować będą rozmaite towary: obrazy, meble, porcelanę, rzeźby, sztućce, żyrandole, obrusy, szkło, monety,okucia i inne bibeloty. Jarmark staroci, nie jest tylko wymianą handlową, to także czynny udział w „mobilnym" muzeum. Zobaczyć tu można przedmioty, artefakty kulturowe, można je dotknąć, podziwiać, zakupić, a przede wszystkim sporo się o nich dowiedzieć, o ich historii, pochodzeniu.

Wystawcy dysponują olbrzymią wiedzą i znajomością tematu. Przedmiotów, które będą prezentowane na Jarmarku nie spotkamy już w sklepach, gdyż są to zazwyczaj pojedyncze egzemplarze, niepowtarzalne, a ich znikomej produkcji już dawno zaniechano. Natomiast spotkamy na nich ząb czasu w postaci patyny, czy sposobu użytkowania ale to jest tę główną atrakcją. Przynosząc je do domów, mieszkań mamy pewność, że jesteśmy w posiadaniu zabytków, jednocześnie dając im kolejne już życie.

Jarmark Staroci rządzi się własnymi prawami, otóż: tu można kupić, sprzedać, wymienić się, za to co już przeminęło, odeszło, można zachwycić się, odnaleźć brakujący drobiazg czy stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję z przeszłości. Tu jest ruch, dynamika, śmiech, muzyka, ale i czas na refleksję, zadumę.

Zatem, zachęcamy do wzięcia udziału w Jarmarku Staroci każdego, zarówno tych najmłodszych jak i dojrzałych, wszystkich tych którzy zechcą otrzeć się o miniony już czas ukryty w starych przedmiotach. Zapraszamy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama